«Diemžēl jāatzīst, ka cenas ceļojumu paketēm krīzes ietekmē nav mainījušās, taču uz vietas krīzes skartajās valstīs ekonomikas lejupslīdes ietekme ir jūtama vietējos veikaliņos,» Db.lv norādīja Latvia Tours direktore Ieva Keiša.
Piemēram, parādu krīzes mocītajā Grieķijā ir nedaudz palielinājusies maksa par viesnīcu. Jauna tendence ir arī striktāki apmaksas noteikumi, un pašlaik daudzviet tiek prasīta priekšapmaksa par dažādiem pakalpojumiem – šāda prakse agrāk dienvidu valstīs netika novērota, stāsta Carlson Wagonit Travel Latvia mārketinga direktors Pauls Gusts.
Cenu politika tūrisma jomā Eiropas dienvidu valstīs būtiski mainījusies nav, viņš norāda. «Kūrortos mazāk ir jūtama «krīzes atmosfēra», jo tajos visi iedzīvotāji nodarbināti tūristu apkalpošana, taču ārpus kūrortiem, protams, jūtams bezdarbs un cilvēku neziņa par nākotni,» Db.lv norādīja I. Keiša.
«Piemēram, Grieķijā, Rodas salā, ieejot kādā ceļmalas veikaliņā, var novērot, ka preču piedāvājums ir ļoti vājš, jo īpašniekam acīmredzot nav naudas, lai iepirktu preces,» viņa stāsta.
Vienlaikus Latvia Tours direktore norāda, ka, iespējams, tūristu apkalpošanas līmenis krīzes skartajās valstīs ir uzlabojusies, «jo tūristi ir labs ienākumu avots, un vietējie to saprot».
Streiku un protestu dēļ uz Grieķiju tūrismu plūsma ir samazinājusies, un šāda tendence bija vērojama jau pirms pusgada. «Cilvēki nevēlas kļūt situācijas ķīlnieki,» Db.lv stāstīja P. Gusts.
«Kamēr valstīs nav nemieru,- streiku, protestu un demonstrāciju, tūristu plūsma tikai pieaug, un pieaugums ir saistīts arī ar faktu, ka Latvijā ekonomiskā situācija, salīdzinot ar diviem iepriekšējiem gadiem, ir kļuvusi stabilāka un cilvēki ir atsākuši ceļot,» stāsta I. Keiša. Viņai piekrīt Vanilla Travel ceļojumu konsultante Ieva Siugale, norādot, ka sezonas sākumā cilvēki piesardzīgi izvēlējas savu atpūtas galamērķi un apdomāja, vai doties uz Krētu Grieķijā vai tomēr labāk uz Turciju vai Spāniju.