Zaļā dzīvesveida uzņēmums SIA Linum Color, kas nodarbojas ar dabīgo koksnes apdares līdzekļu – beiču, krāsu un vasku – ražošanu galvenokārt vietējam tirgum, dibināts pirms diviem gadiem, veiksmīgi «izinkubējies» JIC biznesa inkubatorā un patlaban strauji kāpina apgrozījumu – pērn tas audzis divas reizes.
SIA Linum Color stāsts aizsācies uzņēmuma dibinātājiem apmeklējot Novgorodu Krievijā, kur viņi ievēroja, ka koka klosteri, kas celti pirms vairākiem gadsimtiem, šobrīd joprojām izskatās «gandrīz kā jauni» - labi saglabājies gan koks, gan krāsojums, Db.lv stāsta SIA Linum Color direktore Jūlija Šimkoviča.
Viņa norāda, ka, pēc ceļojuma uz Novgorodu atgriežoties Latvijā, tika uzsākti izpētes darbi par to, kā koka klosteru koks tika apstrādāts, un pēc trijiem gadiem tika dibināts uzņēmums SIA Linum Color, kas tagad nodarbojas ar šādu koksnes apdares līdzekļu ražošanu.
Patlaban tiek ražotas beices, krāsas un vaski uz lineļļas pernicas bāzes, kas tirgū pazīstams ar zīmolu Paint Eco. «Galvenās produktu izejvielas ir speciālā tehnoloģijā vārīta linu eļļa un dabīgie minerālpigmenti,» stāsta J. Šimkoviča.
Uzņēmums nav apstājies pie paveiktā un laboratorijās veic jaunus pētījumus. «Šobrīd izstrādājam ūdens emulsiju krāsas, lai paplašinātu produktu klāstu un piedāvātu krāsas arī betonam, apmetumam un tapetēm,» Db.lv stāsta uzņēmuma direktore. Patlaban uzņēmumā notiek izmēģinājumi, un eksperimentāli ir nokrāsoti vairāki objekti. «Kad atzīsim, ka recepte «noslīpēta» līdz pilnībai – laidīsim tirgū arī šos produktus,» norāda J. Šimkoviča.
Viņa norāda, ka Latvijas uzņēmuma produktos nav šķīdinātāju un kaitīgu ķīmisko vielu, un šajos produktos gaistošu organisko savienojumu (GOS), kas izgaro no ķīmiskajām krāsām līdz pat pieciem gadiem no uzklāšanas brīža, īpatsvars ir nulle. «Es pieļauju, ka arī pats ražošanas process šeit ir daudz vienkāršāks nekā ķīmiskajā rūpniecībā, jo produktu sastāvs ir pavisam vienkāršs, pārsvarā tā ir lineļļas pernica - speciālās iekārtās sajaukta ar dabīgajiem minerālpigmentiem vai krāsu gadījumā – vēl arī ar tādām papildvielām kā, piemēram, māli,» stāsta uzņēmuma direktore.
Patalban uzņēmums ražo 19 beiču standarttoņus, kā arī 22 krāsas toņus, vaskus un krāsainos vaskus.
Paralēli patlaban notiekošajiem izpētes darbiem laboratorijā uzņēmuma darbinieki strādā pie lineļļas pernicas produktu izplatīšanas un aizvien vairāk pievēršas eksporta tirgu iekarošanai. «Visaktīvāk šobrīd darbojamies Latvijā, kur Paint Eco produkti pieejami BN Kurši tīklā, dažos Domo, Mājai un dārzam un citos specializētajos krāsu vai būvmateriālu veikalos Latvijas lielākajos rajonu centros. Savukārt eksportā šobrīd darbojamies Anglijas un Vācijas tirgos, kā arī uzsāktas sarunas ar potenciālajiem izplatītājiem Zviedrijā,» Db.lv stāsta J. Šimkoviča.
Šā gada rudenī uzņēmums kaļ plānus organizēt seminārus celtniekiem, arhitektiem un citiem interesentiem. SIA Linum Color direktore pauž, ka patlaban dabīgās lineļļas krāsas iecienījuši arhitekti, kā arī cilvēki, «kam svarīgi, ka produkts ir dabīgs».
2010. gadā dibinātā uzņēmuma pamatkapitāls ir 150 tūkstoši Ls, 2011. gadā uzņēmuma pamatkapitāls palielinājās divas reizes un bija gandrīz 208 tūkst. Ls. Produktu realizācijas apjomi šogad, salīdzinot ar pērno gadu, palielinājušies aptuveni četras reizes. Divus gadus, kopš uzņēmuma dibināšanas, tas darbojies JIC biznesa inkubatorā. SIA Linum Color «galvenais balsts un zaļo ideju virzītājs» ir tā valdes priekšsēdētājs Dainis Lagzdiņš, pausts uzņēmuma oficiālajā mājas lapā.