«Apvienošanās ir skaidrs apliecinājums tam, ka ilgtemiņa stratēģija un pelnītspēja ir svarīgi elementi jebkuras bankas sekmīgai darbībai,» biznesa portālam db.lv, komentējot šorīt izplatīto paziņojumu, ka Nordea un DNB apvienos darbību Baltijas valstīs, saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.
«Biznesa modeļi abām bankām līdz šim nebija pietiekoši skaidri definēti, atšķīrās arī pozīcijas katrā Baltijas valstī. Apvienošanās ir dārgs un sarežģīts process, tas prasīs kādu laiku un mēs novēlam veiksmi kolēģiem, veidojot šo kopuzņēmumu,» teica konkurējošās kredītiestādes vadītājs.
Vienlaikus viņš norāda - jārēķinās ar to, ka, visdrīzāk, samazināsies kopējais filiāļu tīkls un daudziem darbiniekiem būs jāmeklē izaicinājumi citā uzņēmumā.
Vaicāts, kā tas ietekmēs Citadeles darbību, viņš atbildēja lakoniski - bankas stratēģija un ilgtermiņa vīzija paliekot nemainīga - kļūt par spēcīgāko vietējo banku.
Savukārt, SEB bankas vadītāja Ieva Tetere pauž: «Ņemot vērā ierobežoto informāciju un faktu, ka abu banku apvienošanās Baltijā vēl tikai priekšā, grūti dot pilnvērtīgu vērtējumu šobrīd. Laiks un praktiska jaunās organizācijas uzsākšana dos atbildes uz visiem jautājumiem. SEB banka Baltijas valstīs turpina savu stratēģiju būt par vadošo banku lielo uzņēmumu segmentā un spēcīgu tirgus dalībnieku, lai apkalpotu mazos un vidējos uzņēmumus, kā arī privātpersonas.»
Swedbank pārstāve Kristīne Jakubovska db.lv atbildēja, ka konkurentu aktivitātes netiks komentētas.
Kā vēstīts, Nordea un DNB noslēgušas vienošanos par darbības apvienošanu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, lai «izveidotu jaunu, vadošu banku Baltijā ar spēcīgām Ziemeļvalstu saknēm», liecina abu banku sniegtā informācija. Līdz darījuma slēgšanas brīdim, kad tiks saņemti visi nepieciešamie apstiprinājumi, abas bankas, Nordea un DNB, darbosies atsevišķi kā savstarpēji konkurējoši uzņēmumi.