«Mēs redzam, ka reitingu aģentūras nav spēlējušas lomu pagātnē. Tās pozitīvi novērtē toksiskos produktus un arī bankas, kas dažas nedēļas vēlāk bankrotē. Tika publicēti reitingi, tos nepaskaidrojot. Bija interešu konflikti,» intervijā laikrakstam Diena, vaicāts, vai starptautiskās reitingu aģentūras veido negodīgu konkurenci, provocējot uzbrukumus ES valstu ekonomikām, sacījis Eiropas Savienības iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē.
«Mēs izskatījām visus šos jautājumus Komisijas piedāvātajā priekšlikumā. Lai samazinātu šo reitingu svarīgumu, mēs to iestrādājām visos tiesību aktos, jo līdz šim bija pārāk daudz automātisku atsauču uz šiem reitingiem. Mēs samazinājām automātiskās atsauces uz reitingiem, lai relativizētu to svarīgumu. Tā ir vērtīga informācija, bet tā ir viena no informācijām. Mēs pieņēmām lēmumus, lai samazinātu interešu konfliktus. Mēs šeit negribam vienkārši saplēst termometru, mums tas ir nepieciešams, bet tam ir jāfunkcionē pareizi,» skaidrojis komisārs.
Savukārt, jautāts, vai ES joprojām pastāv nacionālais protekcionisms, Barnjē stāstījis: «Ir mēģinājumi, un ir kārdinājumi. Arī oficiālajās runās es redzu kārdinājumu runāt par nacionālo protekcionismu. Tā būtu ārkārtīgi liela kļūda katram slēpties aiz savām nacionālajām robežām. Kā tuvāko 20-30 gadu laikā mēs varam lemt par kārtību vai nekārtību pasaulē, ja neesam pie galda, kur pieņem lēmumus? Viena pati Latvija nevar atrasties pie šī galda, arī Francija ne, ne arī Vācija. Mums ir jākonsolidē vienotais tirgus, tas ir vienīgais iemesls, kādēļ mūs respektē Pekinā, Maskavā vai Vašingtonā. Mums ir 700 miljoni patērētāju un vairāku miljonu uzņēmumu tirgus, un mēs runājam vienā balsī.»