Katrs astotais Lielbritānijas iedzīvotājs ir dzimis ārzemēs, kas norāda uz lielāko imigrācijas vilni valsts vēsturē, raksta The Telegraph. Lielbritānijā ir visaugstākā ārvalstīs dzimušo iedzīvotāju proporcija visā Eiropas Savienībā (ES).
Valsts iedzīvotāju daļa, kas dzimusi ārzemēs, pēdējo divu desmitgažu laikā ir dubultojusies un tagad veido 11% no visiem Lielbritānijas iedzīvotājiem. Septiņi miljoni Lielbritānijas iedzīvotāju ir imigranti, to skaits ir pietiekošs, lai piepildītu Londonas izmēra pilsētu. Lielbritānijā kopā dzīvo 61 miljons iedzīvotāju.
Imigrācija ir izmainījusi britu komūnas un radījušas tajās «diskomfortu» un «sašķēlumu», atzina Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons, sakot, ka viņa valdība ir izstrādājusi plānu kā samazināt ekonomisko imigrāciju, padarot stingrākus apmešanās noteikumus ārpus ES esošo valstu pilsoņiem. Pašlaik Lielbritānijā ik gadu ierodas ap 200 tūkstošiem imigrantu.
Savukārt konservatīvās Lielbritānijas neatkarības partijas līderis Naidžels Farandžs (Nigel Farange) norādīja, ka jebkurus Lielbritānijas pasākumus neitralizēs brīvās pārvietošanās princips ES. «Ir vairāk nekā skaidrs, ka mēs nevaram izveidot savu imigrācijas politiku, kamēr paliekam ES sastāvā,» tā N. Farandžs.
Ap 760 tūkstošiem imigrantu nāk no jaunajām ES dalībvalstīm, kuras blokā iestājās 2004. gadā. Tomēr absolūtais vairākumus – 4,7 miljoni imigrantu, ir dzimuši ārpus ES. Oksfordas universitāte lēš, ka 2007. gadā imigranti Lielbritānijai izmaksājuši 8 miljardus dolāru gadā. Lielākā daļa šīs summas tika veltīta, lai imigrantiem nodrošinātu sociālo palīdzību.