Vai cilvēks pēdējos simts gados ir kļuvis gudrāks? Tas ir jautājums, kam nav pareizās atbildes, taču viens ir skaidrs – mūsdienu cilvēkam viņa dzīves kvalitāte ir kļuvusi svarīgāka nekā jebkad iepriekš cilvēces vēsturē.
Rūpes par dzīves kvalitāti ir radikāli un neatgriezeniski mainījušas noteikumus visās būtiskākajās dzīves sfērās. Individuālisma triumfs paredz stratēģisku pieeju romantiskām attiecībām, dzīvesvietai un darbam.
Tieši izpratne par darbu pēdējos simts gados ir mainījusies visuzskatāmāk. Pēckara jeb baby boomer paaudze varēja strādāt jebkur un daudz, par darba jēgu un kvalitāti daudz nedomājot. Mūsdienu un nākotnes jaunie profesionāļi jau pieder pie Y paaudzes, kurai darbs vairs neasociējas ar sēdēšanu pie galda birojā ar iekaramajiem griestiem no deviņiem rītā līdz pieciem pēcpusdienā. Šodien darbs ir saplūdis ar cilvēka dzīvi un kļuvis par lielāko dzīvesstila sastāvdaļu, tādēļ laikam līdzi jāmainās arī darba videi.
Lai uzņēmumi labāko jauno profesionāļu acīs būtu pievilcīgi, tiem jāpiedāvā daļa no dzīvesveida, kuram viņi gribētu piederēt: plašu, ērtu, mūsdienīgu un viegli personalizējamu darba vidi, elastīgu grafiku, iedvesmojošu vadību. Vēlme pēc askētiska dizaina vides ar nepiespiestu gaisotni, kas strādāšanu padara interesantu un patīkamu, nav tikai kaprīze – tādā vidē darbinieki patiešām strādā maksimāli efektīvi. Birojos tiek ienestas lietas un nodarbes, kuru trūkums cilvēku motivē ātrāk pamest darbavietu: kinozāles, mājdzīvnieki, galda futbols, kopīgi sporta treniņi un tamlīdzīgi. Latviju ar šādu novatorisku atvērtā tipa biroju namu bez sienām un robežām sācis iekarot arī uzņēmums LOFToffice.
“Lai arī izskatās, ka pasaules lielo korporāciju ofisi kļūst krāsaini, traki un varbūt pat kaprīzi, patiesībā katra lieta, katra krāsa un zona ir pārdomāta un smalki aprēķināta tā, lai dotu maksimālu labumu. Varbūt telpas izskatās plašākas un neefektīvi izmantotas, taču realitātē ir tieši otrādi, aprēķinot katra darbinieka pavadīto laiku jebkurā no darba veidiem, tiek panākts, ka ofiss izmantots efektīvāk. Darba vietu aizpildījums ir pieaudzis, un tajos pašos kvadrātmetros tagad var atrasties vairāk cilvēku. Tā ir smalka matemātika,” stāsta arhitektūras antropologs Mareks Nemme.
Viens no gaidītākajiem nākotnes birojiem, kas iedvesmu dizaina idejām smēlies no Ņujorkas Soho rajona mākslinieku un galeriju interjera risinājumiem, ir loft tipa ofisa ēka Rīgā, Akmeņu ielā 14 – pretī Latvijas Nacionālajai bibliotēkai. Ar gleznainu skatu uz Daugavu un Vecrīgas skatu torņiem biroja ēka tiek ieturēta labākajās pasaules mūsdienīgāko ofisu tradīcijās – pārliecinoša infrastruktūra, jaunākās A klases tehnoloģijas, slīpēta betona grīda, plaši logi, atklātas komunikācijas, augstie griesti un gaumīgs melnais grafīta ķieģelis. Ēka iemieso plašumu un brīvību, kas ļauj elpot un nesteigties. Biroja telpa iedvesmo radošai domāšanai un pasaules klases darbiem.
Vairāk par inovatīvo būvi iespējams uzzināt www.loftoffice.lv