Grieķi, atšķirībā no igauņiem, nezina, ko nozīmē «grūti», pavēstījis Igaunijas finanšu ministrs Jurgens Ligi.
«Igauņi zina, ko nozīmē vārds «grūti». Grieķi vēl nezina. Viņi uzskata, ka cieš,» J. Ligi stāstīja intervijā Igaunijas Vikerraadio. Tas tomēr neesot attiecināms uz tiem grieķiem, kuri daudz strādā.
Jautājums tomēr ir saistīts ar šī darba kvalitāti un naudu, kas tiek maksāta par paveikto. «Valsts aparātā šī samaksa bieži vien ir pārāk augsta un balstās daudzos kredītos,» sacīja J. Ligi.
Ministrs arī norādīja, ka viņaprāt Grieķijas maksātnespēja ir pilnībā iespējama un ir atkarīga galvenokārt no valsts rīcības. «Pilnīgi iespējams, ka viņi nesaņems nākamo finanšu palīdzības maksājumu, un tad Grieķija būs maksātnespējīga,» norādīja Igaunijas finanšu ministrs.
Db.lv jau vēstīja, ka Grieķijā notiek sarunas par valsts parāda daļēju norakstīšanu. Eirozonas valstīm, iespējams, nāksies palielināt savu finansiālo atbalstu Grieķijai, ja Atēnas un privātais sektors vienosies par parādu norakstīšanu, pavēstījis Eirogrupas vadītājs Žans Klods Junkers.
«Ja Grieķijas spējas iegrožot parādu tiks pierādītas, kā arī privātajā sektorā valdīs sapratne, tad arī publiskajam sekotoram nāksies sev jautāt vai nav nepieciešama tā palīdzība,» sarunā ar Austrijas laikrakstu Der Standard sacīja Ž. K. Junkers.
«Mēs ceram, ka Grieķijai izdosies samazināt valsts parādu līdz 120% no IKP jau līdz 2020. gadam,» norādīja Ž. K. Junkers. Iespējams, tas netiks pilnībā paveikts, bet mums nepieciešams doties šajā virzienā.