Latviešu Strēlnieku laukumu Rīgas iedzīvotāji vēlētos redzēt kā apzaļumotu, labiekārtotu skvēru, savukārt viņu domas par Okupācijas muzeju atšķiras.
Līdz 25. novembrim turpinās šī laukuma teritorijas detālplānojuma 1.redakcijas sabiedriskā apspriešana. To izstrādāja arhitektu birojs Nams. Arhitektu piedāvātais risinājums iekļauj paredzēto Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukciju ar piebūvi Grēcinieku ielas virzienā un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla izveidošanu ar pazemes telpas izveidi.
Iecerēts, ka būtu jārīko atklāti arhitektūras konkursi: par kompleksu labiekārtojuma risinājumu gadījumā, ja tiks izbūvēta pazemes auto novietne, un par labāko risinājumu laukumus atdalošai joslai ar apstādījumiem un funkcionāliem pilsētvides dizaina objektiem telpā starp Rātslaukumu, Okupācijas muzeja un RTU galveno ēku.
Plānojums paredz, ka tiks nodrošināta ērta piekļuve Daugavas krastmalai un pāreja uz Akmens tiltu. Transporta kustības uzlabošana sākotnēji iecerēta gājēju pārejas izbūve un transporta kustības joslu reorganizācija 11. novembra krastmalas posmā un virszemes autostāvvietas samazināšana, vēlāk pazemes autostāvvietas izveide, gājēju tuneļa uzlabošana, bet tālāka nākotnē satiksmes plūsmas novirzīšana tunelī zem 11.novembra krastmalas. Tūristu autobusu pieturvietu varētu veidot aiz Triangula bastiona vai aiz RTU ēkas.
Plānojums paredz iespēju izvietot kafejnīcas Daugavas krastmalā, izmantojot reljefa starpību — iedziļinot tās zemē viena fasāde atvērtos uz Daugavu, bet jumts būtu izmantojams promenādei. Paredzēti arī apstādījumi.
Līdz šim Pilsētas attīstības departaments ir saņemis 79 atsauksmes par detālplānojuma 1.redakciju. Daudzās anketās tiek piedāvāts veidot laukumu kā apzaļumotu skvēru ar kafejnīcām, t.sk. vasaras kafejnīcām, lai atdzīvinātu Latviešu strēlnieku laukumu un padarītu to pievilcīgu. Kā jauni svarīgi labiekārtojuma elementi tiek minēti zaļie stādījumi un puķudobes, soliņi un citas sēdēšanai piemērotas virsmas.
Samērā daudzi respondenti piedāvā izteikti nenodalīt Rātslaukumu un Latviešu Strēlnieku laukumu, veidojot īpašu laukumus atdalošu joslu. Par Okupācijas muzeja ēku viedokļi dalās – ir piedāvāts to atstāt esošā izskatā, bet ir arī idejas ēku pārvietot citā vietā.
Ir notikusi arī profesionāļu diskusija par šīs teritorijas detālplānojumā piedāvātiem risinājumiem. Vairākums diskusijas dalībnieku piekrita idejai, ka nepieciešams telpiski atdalīt Rātslaukumu un Latviešu strēlnieku laukumu, risinājumu meklējot starptautiskajā konkursā, kā arī lielākā daļa diskusijas dalībnieku redz Strēlnieku laukumu atvērtu pret Daugavu, kaut izskanēja arī pretējais viedoklis, aizstāvot vēsturisko noslēgto Vecrīgas laukumu atjaunošanu.
Kādā iedzīvotāju diskusijā izskanēja ierosinājums, ka laukumā nepieciešams vairāk atspoguļot nacionālos simbolus, pievēršot vairāk uzmanības pašu Strēlnieku tematikai. Ieteikts atbrīvot lakumu no autostāvvietām un sabiedriskā transporta pieturvietas.
Interesenti vēl arvien var izteikt savu viedokli rakstiski, sūtot atsauksmju anketas uz Pilsētas attīstības departamentu vai arī elektroniski portāla www.riga.lv.