Tekstila nozares uzņēmums iCotton ar bankas Citadele līdzfinansējumu investējis 8,1 miljonu eiro jaunas ražošanas līnijas izveidē, informē bankas pārstāvji.
Līdz ar apjomīgo projektu iCotton kļuvis par Baltijā vadošo vates izstrādājumu ražotāju, kas īsteno pilnu ražošanas procesu no kokvilnas pārstrādes neaustā audeklā līdz gala produktam – vates plāksnītēm un citiem izstrādājumiem. Jaunā ražošanas līnija 10. maijā tika prezentēta Liepājas domes un sadarbības partneru pārstāvjiem.
Itālijas un Krievijas kopuzņēmums iCotton kopš 2013. gada Liepājā ražo mitrās salvetes un bērnu autiņbiksītes. Īstenojot apjomīgo investīciju projektu 8,1 miljona eiro apmērā, SIA iCotton sācis arī vates izstrādājumu izejmateriāla – neausta kokvilnas audekla – ražošanu, kā arī paplašinājis savu produkcijas klāstu ar vates plāksnītēm un vates irbulīšiem.
SIA iCotton strādā 180 darbinieku. Kopš marta, kad jaunā ražošanas līnija palaista testa režīmā, iCotton jau saražojis 100 tonnas neaustas kokvilnas auduma un 2 miljonus vates plāksnīšu iepakojuma. SIA iCotton produkcijai radis eksporta tirgu Polijā, Itālijā, Zviedrijā un Čehijā. Patreiz aktīvas sarunas norit ar uzpircējiem Lielbritānijā. Produkcija tiek realizēta arī Krievijas un Ukrainas tirgū, uz kurieni uzņēmums eksportēja arī iepriekš.
«Jaunās, modernās iekārtas ļauj uzlabot kvalitāti gala produktam un varam pircējiem piedāvāt augstākās kvalitātes vates plāksnītes par zemākām cenām. Papildu inovācija produkcijā ir arī bambusa šķiedru izmantošana vates plāksnītēs, kas samazina alerģijas riskus. Šobrīd Latvijas, tāpat kā daudzu citu Eiropas valstu tirgos šajā segmentā dominē Polijas ražotāji - esam apņēmušies situāciju mainīt, ļaujot pircējiem izvēlēties Latvijā ražotu, kvalitatīvu produktu. Paredzēts, ka pirmās mūsu ražotās vates plāksnītes Latvijas veikalu tīklos būs nopērkamas jau maija nogalē,» stāsta SIA iCotton izpilddirektors Sergejs Binkovskis. Plānots, ka īstenotais projekts uzņēmuma apgrozījumu palielinās vismaz 5 reizes.
No kopējām 8,1 miljona eiro investīcijām 5,7 miljonus eiro veido bankas Citadele finansējums, izmantots arī Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums un paša uzņēmuma ieguldījums.
Bankas Citadele Lielo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja vietnieks Māris Macijevskis atzīst, ka iCotton investīciju projekts no banku viedokļa bija saistāms ar vairākiem riskiem, tomēr uzņēmuma akcionāru un vadītāju kompetence, pieredze un precīzi aprēķinātais projekts ļāva lemt par labu finansējuma piešķiršanai.
«Bankas ļoti pretimnākoši attiecas pret investīciju projektu finansēšanu reizēs, kad investīcijas uz uzņēmuma kopējā apgrozījuma fona ir kā papildinājums, ieguldījums darbības paplašināšanai. Šajā reizē investīciju apjoms vairāk atbilda jauna uzņēmuma izveides projektam. Tas arī izskaidro banku piesardzību, vērtējot finansējuma piešķiršanu. Taču, izskatot kredītu pieteikumus, būtisks kritērijs ir arī akcionāru un vadītāju kompetence. Un iCotton vadītāji līdzīgu biznesu veiksmīgi bija īstenojuši citās valstīs,» skaidro Māris Macijevskis.