Lauksaimniecība pāries uz iekštelpām, kur nekad nespīd saule, lietusgāzes ir kontrolējamas un klimats ir vienmēr pareizs. Perfekts labības lauks atradīsies bezlogu ēkā, kur tiks mākslīgi kontrolēta temperatūra, gaisa mitrums un gaisma. Tas var būt gan Ņujorkas debesskrāpī, Sibīrijas bunkurā vai Saūda Arābijas tuksnesī.
Šādas nākotnes siltumnīcas var atrisināt pasaules pārtikas problēmas. Vismaz tā uzskata holandiešu bioinženieri, kas ir uzsākuši nākotnes siltumnīcu izveidi. Šādās siltumnīcās varēs audzēt labību, dārzeņus un citus augus noslēgtās un regulētās vidēs, kas nodrošinās perfektus apstākļus un izslēgs kaitēkļu iespējamību.
Nīderlandes zinātnieki plāno uzcelt 1300 kvadrātmetrus lielu siltumnīcu, jau līdz šī gada beigām. Tai būs četri stāvi, kuros tiks audzēti dārzeņi. Holandieši aicina arī lielveikalus izveidot tādas siltumnīcas, kurās tie varētu audzēt dārzeņus un augļus. 100 kvadrātmetru plata un 14 stāvus augsta siltumnīca katru dienu varētu nodrošināt ar 200 gramiem dažādu dārzeņu un augļu vismaz 140 cilvēkus.
Siltumnīcās pat nebūs pieejama dabiska saules gaisma, jo augiem vislabāk der tikai noteiktas frekvences apgaismojums. Eksperimenti ar mākslīgā apgaismojuma siltumnīcām jau ir bijuši vairākkārtīgi, piemēram, NASA tādā veidā audzēja augus starptautiskajā kosmiskajā stacijā «MIR».
Aptuveni puse pasaules iedzīvotāju nesaņem pietiekošu uzturu. Pārtikas cenas, pateicoties sausumam, plūdiem un degvielas cenām ir uzkāpušas neredzētos augstumos. Pieaugot pasaules iedzīvotāju skaitam (tiek paredzēts, ka gadsmita vidū zemeslodi apdzīvos jau 9 miljardi cilvēku) palielināsies arī pārtikas problēmas. Lai pabarotu pieaugošo cilvēku skaitu nāksies paplašināt lauksaimniecībā izmantojamo zemju skaitu izcērtot mežus, kas palielinās oglekļa dioksīda daudzumu atmosfērā.