Pēc tam, kad ceturtdien Sony pavēstīja, ka ir pilnībā atjaunojusi savu uzlauzto tiešsaistes tīklu darbību, hakeru grupējums LulzSec izplatīja paziņojumu, ka ir uzlauzuši kompānijas vietni Sonypictures.com, vēsta BBC.
Hakeru grupas LulzSec izplatītajā paziņojumā lasāms, ka tie pamanījušies piekļūt vairāk nekā miljonam paroļu, kredītkaršu un citiem sensitīviem datiem, kurus nopublicējuši internetā, lai demonstrētu, ka kompānija neveic nekādu nopietnu datu aizsardzību.
«Neviens datu bits netika šifrēts. Sony uzglabāja vairāk nekā miljonu savu klientu paroļu vienkāršā tekstā, kas nozīmē to, ka tas bija tikai paņemšanas jautājums,» skaidro LulzSec. «Viņi paši uz to uzprasījās.»
Arī ASV aviācijas un kosmosa gigants Boeing nācis klajā ar paziņojumu, ka pret to notiek «nepārtraukts» kiberuzbrukums. «Mēs, līdzīgi kā citi globāli uzņēmumi, esam pakļauti nepārtrauktam kiberuzbrukumam,» stāsta Deniss Muilenburgs (Dennis Muilenburg), Boeing Aizsardzības, kosmosa un drošības nodaļas izpilddirektors.
«Mēs atzīstam, ka mūsdienās šādi kiberuzbrukumi ir daļa no biznesa, un mēs esam tam sagatavojušies,» skaidroja izpilddirektors, norādot, ka Boeing investīcijas datu aizsardzības jomā ir atmaksājušās.
Jau rakstīts, ka ceturtdien Google paziņoja, ka Ķīnas hakeri ir mēģinājuši nozagt paroles simtiem Gmail e-pasta pakalpojumu izmantotājiem, ieskaitot ASV augstākā līmeņa valdības amatpersonas, militāristus, kā arī Ķīnas cilvēktiesību aktīvistus un žurnālistus.
Kiberuzbrukumos ir cietis arī viens no ASV nozīmīgākajiem aizsardzības rūpniecības uzņēmumiem Lockheed Martin. Pieaugot kiberuzbrukumu skaitam pasaulē, ASV ir paziņojušas, ka nopietns uzbrukums valsts uzņēmumiem varētu izsaukt arī ASV militāru prettriecienu.