Tehnoloģiju pasauli satricinājis jauns skandāls - hakeru grupējums AntiSec pavēstījis, ka tam izdevies savā rīcībā iegūt 12 miljonus Apple ierīču identifikācijas jeb tā sauktos UDID kodus.
Grupējums norāda, ka kodus tam izdevies iegūt, uzlaužot kāda ASV Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) darbinieka datoru. Hakeru grupējums pieļauj, ka FIB izmantojusi Apple ierīču identifikācijas kodus, lai izsekotu to lietotājus.
Tomēr FIB kategoriski noliedz izskanējušos apgalvojumus un norāda, ka nav nekādu pierādījumu tam, ka būtu uzlauzti biroja darbinieku datori, un ka organizācija šāda veida informāciju neuzkrāj, kā arī to, ka tai nav zināms, no kurienes hakeru rīcībā nonākuši Apple identifikācijas kodi, vēsta BBC.
Tikmēr hakeri publiskojuši sarakstu ar vienu miljonu identifikācijas numuriem. Kibernoziedznieku rīcībā nonākuši gan Apple planšetdatoru, gan viedtālruņi identifikācijas kodi.
Tehnoloģiju speciālisti norāda, ka hakeriem patiešām izdevies piesavināties Apple ierīču identifikāciju kodus, savukārt FIB pārstāvji uzsver, ka pagaidām nav iespējams pārbaudīt publiskoto kodu autentiskumu. Kompānija Apple par notikušo vēl nav sniegusi komentārus.
Apple katrai savai ierīcei piešķir unikālu identifikācijas numuru, kas sastāv no cipariem un burtiem, tādējādi, piemēram, tās tiešsaistes veikals iTunes var «saprast» kādas lietojumprogrammas ir uzstādītas uz noteiktas ierīces.