Lai gan pavīdējusi cerība, ka militāras operācijas Gruzijā vairs netiks veiktas, analītiķi norāda, ka situācijai vēl tālu līdz atrisinājumam.
Krievi diktē toni
Ar šo konfliktu Krievija ir pierādījusi, ka turpina noteikt toni reģionā, vienalga, vai runa ir par «gāzes krāna» aizgriešanu Ukrainai, naftas piegāžu Lietuvai pārtraukšanu vai Gruzijas mērķiem Dienvidosetijā, norāda Reuters. Savukārt Eiropa, kas tik ļoti atkarīga no Krievijas naftas un gāzes, atkal izrādījusies nosacīti bezspēcīga pret Maskavas gribu. Krievija likās nedzirdam ne ASV, ne NATO, ne ES saucienus izbeigt karadarbību, kamēr nebija īstenojusi savu ieceri. «Operācijas mērķis ir sasniegts. [..] Agresors ir ticis sodīts» - pavēstīja Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs, pavēlot pārtraukt militāro operāciju Gruzijā.
Zaudēs ietekmi
Konfliktam būs ilgtermiņa sekas, lēš analītiķi. Šķiet neiedomājami, ka pēc uzbrukuma Chinvali osetīni gribēs kopīgu nākotni ar Gruziju. «Abhāzija ar Maskavas palīdzību centīsies nostiprināt robežas, un tai ir visas iespējas izmantot savas pludmales, tūrisma pakalpojumus un vīna industriju, lai sevi uzturētu. Savukārt Dienvidosetija kā valsts nav dzīvotspējīga. [Tā var tikai] prasīt iekļaušanu Krievijas Federācijā,» Radio Free Europe skaidrojis Maskavas Carnegie Center vadītājs D. Treņins.
Biedē investorus
Savukārt ekonomikas analītiķi uzsver, ka šis konflikts kalpojis kā «atgādinājums finanšu tirgiem, ka reģionā vēl aizvien pastāv ievērojami ģeopolitiskie riski», ko investori nereti ignorēja. Grūti vēl spriest, kāds būs iespaids uz pārējām reģiona valstīm. Nav teikts, ka investori tiešām tiks «aizbaidīti», norādījis Starptautiskā Valūtas fonda analītiķis D. Ouens, «tomēr pastāv risks attiecībā uz tirdzniecību, arī patērētāju un uzņēmēju pārliecību [..].» Tas attiecas arī uz citiem tirgiem. «Skaidrs, ka raudzīsies arī uz Baltiju, Ukrainu - bijušajām padomju republikām, kas robežojas ar Krieviju,» Reuters paudis Danske Bank pārstāvis Larss Kristensens. Tomēr tiek pieļauta arī iespēja, ka šī konflikta risināšana reģionam nesīs zināmu ekonomisku labumu. Lai gan Gruzijas ekonomikas izaugsme, visticamāk, karadarbības dēļ palēnināsies (pērn tā auga par 11.4%), ilgstošā konflikta atrisinājums, ja tāds tiktu panākts, varētu padarīt valsti krietni pievilcīgāku investoriem, norādījis SVF analītiķis M. Deivijs.
Aizplūšanu negaida
Tikmēr Gruzija norāda, ka masveida kapitāla aizplūšana netiekot gaidīta. «Liela daļa ārvalstu naudas ir investēta infrastruktūrā - ceļos, dzelzceļos un cauruļvadu celtniecībā, tāpēc to ir grūti atsaukt,» The Moscow Times norādījis Bank of Georgia priekšsēdētājs N. Enukidze. Viņaprāt, investīcijas varētu samazināties kūrortu attīstībā, katējot tūrisma sektoram. Gruzijas Biznesa konsultāciju organizāciju asociācijas prezidents Z. Katabadze pauda cerību, ka līdz ar konflikta pierimšanu varētu normalizēties Krievijas un Gruzijas tirdzniecības attiecības. 2006. gadā Maskava ieviesa ekonomiskas sankcijas pret Gruziju, aizliedzot vairāku tās produktu ievešanu.