Ķīnas varasiestādes likvidējušas noziedzīgu grupējumu, kurš nopelnījis vairāk nekā pusotru miljonu ASV dolāru, kā jēra gaļu pārdodot žurku un citu nelielu zīdītāju gaļu. Pēdējo mēnešu laikā tas ir kārtējais skaļais gadījums, kas saistīts ar pārtikas drošības neievērošanu Ķīnā.
Kopš janvāra beigām Ķīnas varasiestādes arestējušas 904 personas saistībā ar viltotas gaļas tirdzniecību, atsaucoties uz valsts Sabiedriskās drošības ministriju, vēsta Reuters. Ministrija arī norādījusi, ka, neskatoties uz valsts varasiestāžu aktīvo darbību, «pārtikas drošības pārkāpumi joprojām ir plaši sastopami».
Grupējums strādājis Šanhajas un Džiangsu provincēs un nodarbojies ar žurku, lapsu un ūdeļu gaļas tirdzniecību, apgalvojot ka tā ir jēra gaļa. Nelielo zīdītāju gaļai tikušas pievienotas speciālas garšvielas, lai mainītu tās garšu. Tāpat grupējums gaļā injicējis ūdeni, lai to padarītu apjomīgāku, kā arī pārdevis nobeigušos cūku un vistu gaļu.
Kopumā kopš 2009. gada grupējums pārdevis gaļu 1,6 miljonu ASV dolāru vērtībā. Ķīnas varasiestādēm izdevies konfiscēt vairāk nekā 20 tūkstošus tonnu viltotās gaļas.
Pārtikas drošība un vides piesārņojums Ķīnā ir augošas problēmas. Aprīlī valstī sāka izplatīties putnu gripa, kā rezultātā Ķīnas austrumos par 80% samazinājies vistas gaļas pārdošanas apjoms. No slimības Ķīnā bojā gājuši jau 26 cilvēki.
Savukārt martā vienā no Šanhajas pilsētas galvenajām ūdens ņemšanas vietām tika atklāti 16 tūkstoši cūku līķu, saniknojot valsts iedzīvotājus. Cūku līķus upē, visticamāk, izmetušas apkārtnē esošās lauksaimniecības.
Sabiedrības sašutums licis jaunajam Ķīnas premjeram Li Kecjanam paust solījumu, ka pret pārtikas drošības pārkāpējiem turpmāk notiks vēršanās ar «dzelzs dūri». Tāpat Ķīna izveidojusi jaunu Pārtikas drošības ministriju, lai uzlabotu situāciju nozarē.
Martā Ķīnas valdība arī atklāja, ka kopš 2008. gada, dzerot melamīnu saturošu pienu, saindējušies 300 tūkstoši bērnu. Seši bērni gājuši bojā. Melamīnu nereti izmanto plastmasu izgatavošanā, taču Ķīnā tas ticis pievienots ar ūdeni atšķaidītam pienam, lai panāktu augstu proteīnu saturu, tādējādi apmānot inspekcijas.