Valstīm nepieciešams izvairīties no Atēnu piemēra un ievērot savas saistības, aicinājs nozīmīgs Grieķijas privāto kreditoru, kuri piekrita veikt valsts parādu restrukturizācijas darījumu, pārstāvis vēsta AFP.
«Pietiek ar vienu reizi,» Kopenhāgenā notiekošajā Starptautisko finanšu institūta konferencē, sacīja Žans Lemiers, kurš pārstāvēja arī Francijas banku BNP Paribas. Viņš arī uzsvēra, ka Grieķijas darbībām ir jākalpo par mācībām nākotnei. «Pieturaties pie sava teiktā, ievērojiet savas saistības un samaksājiet kreditoriem,» sacīja Ž. Lemiers un izpelnījās auditorijas aplausus.
Db.lv jau vēstīja, ka Grieķija veica parādu restrukturizāciju, kuras ietvaros valsts apjomīgie parādu kalni tika samazināti par 105 miljardiem dolāru.
Ž. Lemiers arī norādīja, ka no Grieķijas parādu norakstīšanas varot mācīties to, ka «sarunas ir atgriezušās», jo iepriekš valstis uzskatījušas, ka ar kreditoriem nav jārunā un tie jāpiespiež ievērto pieņemtus lēmumus. «Es esmu ļoti pateicīgs Eiropas valstu līderiem, kuri iestājās par risinājumu sarunu ceļā. Mēs neesam apmierināti ar kredītu vērtības samzināšanu, taču sarunas deva mums laiku sagatavoties,» sacīja Ž. Lemiers.
«Ir ļoti svarīgi, ja jums ir laiks saprast to, kas grasās notikt, pretējā gadījumā jūs piedzīvosiet sistēmisku krīzi. Es ceru, ka nākotnē mēs pieturēsimies pie sarunu principa problēmu risināšanu brīžos,» teica Grieķijas kreditoru pārstāvis.
Neskatoties uz to, ka Grieķijas parādi tika restruktkurizēti un valsts saņēma otru starptautisko aizdevumu, situācija saistībā ar Atēnām joprojām saglabājas saspringta. Izskanējušas bažas, ka valstij vajadzēs trešo aizdevuma programmu, savukārt nesenās parlamenta ārpuskārtas vēlēšanās uzvarēja pret taupības režīmu noskaņotas partijas, uzviļņojot satraukumu, ka Grieķijai nāksies pamest eirozonu.
Vēstīts, ka Grieķijas Nacionālā banka (National Bank of Greece) iepriekš brīdināja, ka vidējie Grieķijas pilsoņa ienākumi gadījumā, ja Grieķija pametīs eirozonu, varētu samazināties par 55% un būt mazāki nekā Horvātijas, Polijas vai Latvijas iedzīvotāju ienākumi.