Jāņu sieram liels pieprasījums – novērojuši tā ražotāji.
Lai arī iedzīvotāju pirktspēja sarukusi, piena pārstrādes uzņēmumi secina – pieprasījums pēc tradicionālā Jāņu siera ir liels. Piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības Dundaga vadītājs Guntis Pirvits atzīst, ka šogad uzņēmums Jāņu sieru saražos līdzīgi kā pērn – aptuveni 3 tonnas. Saimnieks arī novērojis, ka krīze būtiski nav ietekmējusi pircējus, jo uzņēmuma saražoto produkciju pērk tāpat kā iepriekš.
To, ka pieprasījums pēc siera uz svētkiem ir liels un uzņēmums nespēj saražot vajadzīgos apjomus, DB pastāstīja arī Degoles pienotavas meistare Gita Francberga. Iemesli – darbaspēka trūkums un nelielie ražošanas apjomi. Degole plāno saražot ap 2 tonnām siera, kas gan ir nedaudz mazāk kā gadu iepriekš, bet gribētāju nopirkt to esot daudz vairāk, neskatoties uz sarežģīto ekonomisko situāciju un iedzīvotāju pirktspējas samazināšanos.
Par 5 – 7 % vairāk siera šogad uz Jāņiem iecerējis saražot Kurzemē lielākais siera ražotājs a/s Talsu piensaimnieks. Kompānijas komercdirektors Ilgonis Kalnmalis pastāstīja, ka kopumā tās būs ap 80 – 90 t Talsu rituļa. Jautāts par realizācijas apjomu izmaiņām, uzņēmuma vadība novērojusi, ka kritums bija pērn oktobrī, novembrī, bet pēc tam tirgus atdzīvojies un šobrīd jūtams, ka savā ziņā iestājusies stabilizācija. «Pircēji izvēlas Latvijā ražotos produktus – ne tikai sieru, bet arī krējumu, pienu, kefīru - arī šāda tendence vērojama, atzīst Talsu piensaimnieka komercdirektors.
Latvijas Piensaimnieku centrālajā savienībā (LPCS) DB uzzināja, ka šogad maijā Jāņusiera saražots mazāk nekā pērn, taču pagaidām grūti prognozēt apjomus jūnijā. Kopumā šā gada pirmajos piecos mēnešos Latvijas siera meistari saražojuši jau 2317,5 t siera, kas ir vairāk, nekā gadu iepriekš šajā laikaposmā, kad saražotas 1723 t siera. Tradicionālo Jāņu sieru Latvijā ražo astoņi uzņēmumi.