Starpība starp faktiskajiem un vēlamajiem iedzīvotāju ienākumiem samazinās, bet joprojām tā ir liela – pat 38,2% vidēji uz vienu mājsaimniecības locekli laukos
Tā liecina DB aprēķini pēc pēdējiem pieejamajiem salīdzināmiem statistikas datiem, kas ir par 2014. gadu. 2013. gadā situācija Latvijas lauku iedzīvotājiem bija vēl kritiskāka, kad to rīcībā esošie ienākumi uz vienu mājsaimniecības locekli bija teju uz pusi jeb par 47,8% mazāki nekā būtu nepieciešams un sasniedza tikai 291,58 eiro mēnesī. Pirms trim gadiem Latvijas iedzīvotāji norādīja, ka mājsaimniecību minimālie nepieciešamie neto ienākumi ikdienas izdevumu segšanai uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī būtu bijuši 431 eiro, informē Centrālā statistikas pārvalde (CSP). Nedaudz labāka bilde rādās, ja salīdzina faktiskos un nepieciešamos ienākumus visās Latvijas mājsaimniecībās, kur starpība 2013. gadā ir 21,7%, bet tikai pilsētās – 12,3%.
CSP piebilst, ka mājsaimniecību rīcībā esošie un nepieciešamie ienākumi izdevumu segšanai rāda naudas apjomu, kas vajadzīgs vienam mājsaimniecības loceklim, un tas var būt arī nepilngadīgs bērns. Tātad, piemēram, pērn, pēc Latvijas iedzīvotāju norādītā, vienai trīs bērnu ģimenei būtu vajadzīgi vismaz 2415 eiro vidēji mēnesī tikai ikdienas izdevumu segšanai.
Visu rakstu Ienākumi dzenas pakaļ vēlmēm lasiet 10. maija laikrakstā Dienas Bizness.