Vienas stundas darbaspēka izmaksas valstī* 2008. gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem** pieauga par 4.5%, bet, salīdzinot ar iepriekšējā gada trešo ceturksni, - par 21.4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem darbaspēka izmaksas stundā vismazāk augušas valsts pārvaldē un finanšu starpniecībā – par 1.2%, bet vislielākais pieaugums bija izglītībā – par 7.1%, elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādē – par 6.3%, kā arī tādās nozarēs kā operācijas ar nekustamo īpašumu, noma, datorpakalpojumi, zinātne un citi komercpakalpojumi – par 5.7% un sabiedriskie, sociālie un individuālie pakalpojumi – par 5.6%.
Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada trešo ceturksni, viszemākais darbaspēka izmaksu pieaugums tāpat bija valsts pārvaldē – par 12.7% un finanšu starpniecībā – par 14.8%. Savukārt visstraujāk tās augušas izglītībā – par 29.8%, elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādē – par 25.8%, transportā, glabāšanā un sakaros – par 24.7%, viesnīcās un restorānos – par 23.7% un sabiedriskajos, sociālos un individuālos pakalpojumos – par 22.2%.
Visaugstākās vienas stundas darbaspēka izmaksas (sezonāli neizlīdzināti dati) šā gada trešajā ceturksnī bija finanšu starpniecībā – 7.69 lati, elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgādē – 7.06 lati un valsts pārvaldē – 6.15 lati.
Viszemākās darbaspēka izmaksas bija viesnīcu un restorānu nozarē – 2.44 lati stundā, tirdzniecībā – 3.26 lati stundā, būvniecībā – 3.55 lati stundā, kā arī apstrādes rūpniecībā – 3.61 lats stundā.
Paskaidrojumi:
*Darbaspēka izmaksas ietver bruto darba samaksu, darba samaksu natūrā, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, ko maksā darba devējs, darba devēja brīvprātīgās sociālās apdrošināšanas iemaksas, darba devēja pabalstus, balvas, dāvanas, darbnespējas lapu A apmaksu, atlaišanas pabalstu, samaksu par dīkstāvēm, uzņēmējdarbības riska valsts nodevu. Darbaspēka izmaksās nav iekļautas no valsts saņemtās darba samaksas subsīdijas. Šajā informācijā nav iekļauti dati par lauksaimniecību, mežsaimniecību un zvejniecību.
**Novērsta sezonas un darba dienu skaita ietekme.
Vienas stundas darbaspēka izmaksas aprēķinātas, darbaspēka izmaksu summu dalot ar faktiski nostrādāto stundu skaitu.