Sagaidāms, ka piektdien Francijā turpināsies plaši apgrūtinājumi ikdienas dzīvē saistībā ar valsts mēroga streikiem, ziņo BBC.
Kā vēstīts, darbinieki no visdažādākajām nozarēm protestē pret pensiju reformām.
Ceturtdien ielās izgāja vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku, vairākās pilsētās notiekot arī vardarbīgām sadursmēm.
Piektdien gaidāmi traucējumi gan dzelzceļa, gan aviosatiksmē, jo darbosies tikai neliela daļa galvaspilsētas transporta sistēmas.
Darba ņēmējus sadusmojis prezidenta Emanuela Makrona plāns ieviest universālu, uz punktiem balstītu pensiju shēmu. Tā aizstātu pašreizējo sistēmu, kurai ir 42 dažādas pensiju shēmas privātajā un publiskajā sektorā ar atšķirībām pensionēšanās vecumā un pabalstos.
Kas notika ceturtdien?
Saskaņā ar Francijas policijas sniegto informāciju ceturtdien ielās visā valstī izgājuši vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku, ieskaitot 65 tūkstošus cilvēku Parīzē. Arodbiedrības gan norāda, ka protestētāju skaits bijis lielāks - pat 1,5 miljoni cilvēku.
Līdz ar demonstrācijām traucēta arī piekļuve populārām Francijas tūrisma vietām, ieskaitot Eifeļa torni. Parīzē norisinājušies arī vandālisma gadījumi un policisti protestētāju izkliedēšanai izmantoja asaru gāzi, neliela daļa protestētāju arī arestēti.
Makrona administrācija cer izvairīties no atkārtota valsts vispārējā streika, kāds saistībā ar pensiju reformām tika piedzīvots 1995. gadā, trīs nedēļas paralizējot transporta sistēmu un gūstot plašu tautas atbalstu, un rezultātā liekot valdībai atkāpties.
Makrona iecerētā vienotā sistēma, kas, viņaprāt, būtu taisnīgāka, ņems vērā katru nostrādāto dienu, piešķirot punktus, kas vēlāk tiks ieskaitīti turpmākajos pensiju pabalstos.
Pēdējā desmitgadē oficiālais pensionēšanās vecums ir paaugstināts no 60 līdz 62, taču tas joprojām ir viens no zemākajiem starp OECD valstīm.