Pabeigta lielākā daļa no 2014.gadā cietušās AS Latvijas Finieris rūpnīcas Lignums ēkas rekonstrukcijas un atjaunošanas darbiem.
Uzņēmums par ugunsgrēka radītajiem zaudējumiem saņēmis apdrošināšanas atlīdzību no AAS Balta (PZU grupa).
Atlīdzība izmaksāta par zaudējumiem, kas AS Latvijas Finieris bija radušies pēc 2014.gada decembrī uzņēmuma rūpnīcā Lignums notikušā ugunsgrēka. Pēc divu gadu intensīva darba ir pabeigta lielākā daļa no rūpnīcas ēkas rekonstrukcijas un atjaunošanas darbiem.
Apdrošināšanas AS Balta kokapstrādes uzņēmumam AS Latvijas Finieris izmaksājusi atlīdzību 4 846 855 eiro apmērā par 2014.gada decembrī rūpnīcā Lignums notikušā ugunsgrēka radītajiem zaudējumiem.
Baltas pārstāvji šodien žurnālistus informēja, ka par šī ugunsgrēka nodarītajiem zaudējumiem apdrošinātājs izmaksājis uzņēmumam Latvijas Finieris lielāko atlīdzību īpašuma segmentā ne tikai Baltas, bet visas Latvijas apdrošinātāju nozares vēsturē.
Kokapstrādes uzņēmuma pašrisks šajā gadījumā bija 0,5 miljoni eiro, kā arī uzņēmums veic papildu investīcijas, lai padarītu ražotni drošāku un samazinātu riskus.
Ugunsgrēks Latvijas Finiera rūpnīcas LignumS laminēšanas cehā izcēlās 2014.gada decembrī. Kopējā degšanas platība bija 250 kvadrātmetru, tajā skaitā 200 kvadrātmetru platībā dega telpa, kurā bija uzstādīta ražošanas iekārta un novietota gatavā produkcija, bet 50 kvadrātmetru platībā dega ceha jumts. Pēc ugunsgrēka lielākajā daļā uzņēmuma telpu ražošana turpinājās.
Tagad pabeigta lielākā daļa no rūpnīcas Lignums atjaunošanas darbiem.
Bija nepieciešami gandrīz divi gadi, lai sakārtotu ražotni un to atjaunotu atbilstoši Latvijas būvnormatīviem, žurnālistiem stāstīja Latvijas Finiera valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems. Negadījums rūpnīcā sakrita ar laiku, kad Latvijā mainījās būvniecības normatīvās prasības, šī iemesla dēļ atjaunošana prasīja divus gadus.
Ugunsgrēks notika 2014.gada decembrī, bet ēkas atjaunošanas darbi sākās tikai nākamā gada vasarā. Negribu teikt, ka tas ir slikti, jo process notika ļoti pārdomāti un droši, teica Ciems. Tomēr viņš pieļāva, ka būtu nepieciešami pilnveidojumi normatīvajā vidē, lai procesu padarītu raitāku un bizness neciestu. Pēc ugunsgrēka rūpnīca Lignums palika bez jumta tieši brīdī, kad sākās sniegs.
Rūpnīcas atjaunošana tika sākta 2015.gada vasarā, un 2015.gada nogalē jumts atkal bija nosegts, pēc tam turpinājās iekārtu atjaunošana. Savukārt šā gada vidū tika pabeigta lielākā daļa ar ēku atjaunošanu un iekārtām saistīto darbu. Pašlaik vēl norit darbi, kuru mērķis ir padarīt rūpnīcas ēku drošāku, lai nākotnē nenotiktu šādu ugunsgrēki, pastāstīja rūpnīcas Lignums direktors Māris Būmanis.
Ugunsgrēka rezultātā rūpnīcā Lignums bija skarti apmēram 10 000 kvadrātmetri, kas ir ceturtā daļa no rūpnīcas. Situāciju sarežģīja apstāklis, ka degusī platība atradās rūpnīcas vidū.
Pašlaik rūpnīcā Lignums strādā 770 darbinieki.
Vaicāts par ugunsnelaimes cēloņiem, Būmanis aģentūrai LETA sacīja, ka vainīgie tiks noskaidrots kriminālprocesā, kas vēl joprojām nav noslēdzies.