«Juridiski jau to nevar darīt. Mēs policijai devām degvielu, bet Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizliedza. Bijām gatavi palīdzēt ugunsdzēsējiem īrēt telpas, to arī aizliedza,» intervijā laikrakstam Diena, jautāts par palīdzību Valsts policijai un ugunsdzēsējiem, sacījis Ērgļu novada domes priekšsēdis Guntars Velcis.
«Viņi ir labi cilvēki, bet, ja tu cilvēku turi pusbadā, kā tu vari gaidīt no viņa varoņdarbus. Ja šie dienesti spīdētu un laistītos, viņi visos pasākumos mums ietu pa priekšu,» sacījis G. Velcis.
«Valdībai vairāk jādomā nevis par tiem, kas aizbraukuši, bet par tiem, kuri ir šeit. Mūs grauj šausmīgā nabadzība, zema minimālā alga un lieli sociālie pabalsti. Ja cilvēku lamā un vēl nemaksā, tad cilvēks nolaiž rokas un laižas dibenā. Piemēram, pie manis atnāk policisti un ugunsdzēsēji no valsts ugunsdzēsības dienesta. Kādos apstākļos viņi tiek turēti, un kādas viņiem ir vecas mašīnas! Kā valsts var primārās lietas nenodrošināt ar naudu! Ko valdība var darīt? Tā var salikt prioritātes. Ja tu gribi, lai tev ir normāla valsts, tad ir jāuztaisa kārtīga policijas struktūra, jābūt augstā līmenī ugunsdzēsējiem. Valstij jādomā, kā novērst kontrabandu,» laikrakstam skaidrojis Ērgļu novada domes vadītājs.
Vaicāts par uzņēmīgiem cilvēkiem pašvaldībā, viņš teicis: «Ir jauni puiši, kas paņēma tēvutēvu zemi, sāka audzēt lopus, un tā lieta iet uz priekšu. Jaunie zemnieki izmanto Eiropas struktūrfondu naudu. Manuprāt, jau deviņdesmitajos gados vajadzēja apvienot pašvaldības pēc 102 novadu modeļa un saprast, ka nebūs vairs tādas apdzīvotības struktūras, kāda bija agrāk, jo tagad ir citas darbības metodes un biznesa veidi. Nevajag skatīties atpakaļ, bet uz priekšu. Kādam jau te būs jāstrādā - ja tie nebūs latvieši, būs cittautieši. Varbūt mazāk jāgaužas. Pēc kara bija vēl grūtāk, bet tāpat cilvēki dzīvoja, dziedāja un priecājās.»