Kopumā būvniecības nozarē arī turpmāk sagaidāma mērena izaugsme, prognozē Ekonomikas ministrijas Ekonomiskās attīstības un darba tirgus prognozēšanas nodaļas vecākais referents Edmunds Gergelevičs.
Būvniecības nozares attīstību lielā mērā ietekmēs arī ES fondu līdzekļu pieejamība, viņš piebilst.
Lai gan 2014.gadā būvniecības produkcijas apjomi pieauga, jau 2014.gada otrajā pusē būvniecības izaugsmes tempi palēninājās un arī 2015.gada pirmajā pusē būvniecības nozares izaugsme bija vāja. Savukārt 3.ceturksnī būvniecības apjomi pieauga par 4,9% pret iepriekšējo gadu. Kopumā šī gada trīs ceturkšņos būvniecības apjomi pieauga par 1,1%, salīdzinot ar 2014.gada attiecīgo periodu.
3.ceturksnī visstraujāk pieauga inženierbūvju būvniecības apjomi, kas nodrošināja lielāko devumu būvniecības apjomu pieaugumā. Kopumā inženierbūvju būvniecības apjomi 3.ceturksnī bija par 15,3% lielāki nekā 2014.gada attiecīgajā periodā. Tas ir augstākais rādītājs kopš 2013.gada beigām. Vislielākais devums inženierbūvju kategorijā bija šoseju, ielu un ceļu būvniecības pieaugumam.
Lēnākos tempos pieauga dzīvojamo ēku būvniecība, savukārt nedzīvojamo ēku būvniecības apjomi saruka. Nedzīvojamo ēku būvniecībā apjomu samazinājumu galvenokārt noteica mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības ēku būvniecības apjomu samazinājumi, savukārt to daļēji kompensēja viesnīcu būvniecības apjomu pieaugums, skaidro EM.
Pēc ievērojama krituma 2014.gada beigās un 2015.gada sākumā, pēdējos ceturkšņos ir atsācis pieaugt izsniegto būvatļauju skaits. 3.ceturksnī tika izsniegtas 1362 būvatļaujas. No kopējā izsniegto būvatļauju skaita lielākā daļa (63%) būvatļaujas izsniegtas jaunbūvju būvniecībai (galvenokārt viena dzīvokļa māju un citu nedzīvojamo ēku būvniecībai).