Atsevišķi savāktos elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi būs jāsavāc un jāpārstrādā tā, lai tiktu veicināta veselu elektrisko un elektronisko iekārtu vai tajās esošo komponentu atkārtota izmantošana un pārstrāde.
To paredz šodien valdībā pieņemtie Elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas noteikumi. Latvijas normatīvie akti pašreiz nesatur norādes, ka elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu jāsavāc tādā veidā, lai veicinātu elektrisko un elektronisko iekārtu vai tajās esošo komponentu atkārtotu izmantošanu un pārstrādi. Pašreiz spēkā esošajos normatīvajos aktos nav noteikts, ka no elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem to apstrādes procesā ir jāizvada ozona slāni noārdošās gāzes un siltumnīcas efekta gāzes, kuru globālās sasilšanas potenciāls ir lielāks par 15. Nav noteiktas arī prasības ozona slāni noārdošo vielu apstrādei. Turpmāk šīs prasības būs jāievēro. Vides ministrija gan uzskata, ka nav paredzams, ka noteikumu projekta norma par prasībām atsevišķi savāktu elektrisko un elektronisko iekārtu pārvadājumiem radīs būtiskus apgrūtinājumus komercdarbībai, jo tās izpildi komersants varot nodrošināt, attiecīgi plānojot elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu savākšanu un attiecīgos pārvadājumus.
Attiecībā uz prasībām ozona slāni noārdošo gāzu un siltumnīcas efekta gāzu izvadīšanai un ozona slāni noārdošo gāzu apstrādei, jāatzīmē, ka prasība šo gāzu izvadīšana no elektrisko un elektronisko iekārtu putām un kontūriem ir noteikta jau pašreiz spēkā esošajos normatīvajos aktos. Komersantiem var rasties papildus izdevumi, lai nodrošinātu ozona slāni noārdošo gāzu apstrādi atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes regulai par vielām, kas noārda ozona slāni.
Saskaņā ar citiem pašlaik valdībā izskatāmajiem noteikumiem paredzēts, ka par elektrisko un elektronisko atkritumu apsaimniekošanu būs atbildīgs ne tikai ražotājs, bet arī komersants, kas tirdzniecības nolūkos veic šo iekārtu importu un eksportu caur Latvijas teritoriju.