Patēriņš aug un tuvākajās desmitgadēs elektrība varētu kļūt par deficītu, ja netiks atrasts efektīvs alternatīvais avots, raksta Diena.
Tehnoloģiju buma ietekmē elektrības patērētāju daudzums aug galvu reibinošā ātrumā. Jo vairāk cilvēku iekāro kādu tehnoloģiju brīnumu, jo lielāka slodze jāuzņemas elektrības ražotājiem. Nav brīnums, ka jau tagad pat daudzās attīstītajās rietumvalstīs periodiski uz vairākām stundām jāatslēdz strāvas padeve.
Piemēram, saules baterijas dienvidos jau kļuvušas par ikdienas sastāvdaļu, lai arī vēl nav tik efektīvas, cik gribētos, kā arī izmaksas ir ļoti lielas. Nākamajā desmitgadē izmaksu dēļ dominējošo lomu vēl varētu saglabāt no fosilā kurināmā un atomelektrostacijās saražotā elektrība.
Tomēr rosība laboratorijās ļauj domāt, ka pēc 10 līdz 15 gadiem varētu sākties videi draudzīgāka ēra. Daudzas valstis nozīmīgāku lomu plāno atvēlēt tā dēvētajai tīrajai enerģētikai, kas ietver ne tikai saules baterijas un vēja ģeneratorus, bet arī krietni neparastākus risinājumus. To vidū ir pat tik neticami ierosinājumi kā elektrības izvilināšana no aļģēm, ūdens pārvēršana par baterijām, kā arī enerģijas daļiņu ķeršana Visumā.