Atjaunojoties aktivitātei publiskajā sektorā, tostarp apjomīgiem valsts iepirkumiem, aktualizējas jautājums par efektīvu iepirkumu procedūru un kļūdām, ko turpinām pieļaut. Lai arī piedāvājumu izvēles kritērijs iepirkumos pārsvarā gadījumu ir zemākā cena, iepirkuma regulējuma noteikumi nosaka piedāvājumu salīdzināšanai un novērtēšanai izvēlēties saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu. Trīs atziņas – par mēbeļu iepirkumu «grābekļiem».
Iztrūkst tirgus un cenu priekšizpētes. Nākas secināt, ka piedāvājuma izvēles kritērija «zemākā cena» izvēle ir pamatota ar pieejamā finansējuma nepietiekamību, kas rodas tādēļ, ka projekta īstenošanas sākuma stadijā netiek pievērsta pienācīga uzmanība mēbeļu iepirkumam nepieciešamajam finansējumam. Tirgus izpētes un līgumcenas priekšizpēte netiek veikta vispār vai tiek veikta nepietiekami. Publicētās paredzamās līgumcenas nereti nav objektīvas un, visticamāk, balstās uz pasūtītāja informāciju un pieredzi. Taču tas ne vienmēr ir pietiekami, jo katra projekta izmaksas ietekmē arī konkrētā līguma mēbeļu daudzums, izpildes termiņš u.c.
Precīza ieceres definēšana ir klupšanas akmens. Izvērtējot pasūtītāja prasības, nereti nākas secināt, ka trūkst detalizētas informācijas par plānoto produktu, tā dizainu un konstrukcijām, kas skaidrojams visdrīzāk ar to, ka kvalitatīvai ieceres definēšanai ir nepieciešamas speciālas zināšanas. Šādā situācijā zemākas cenas kritērijs vispār nebūtu pieļaujams. Tas ietekmē kā mēbeļu kvalitāti, tā ilgmūžību. Rezultātā netālredzīgais maksā divreiz – pasūtītājam var nākties pēc neilga laika investēt mēbeļu iegādei finanšu līdzekļus atkārtoti. Skatoties ilgtermiņā, tā nav līdzekļu efektīva izmantošana. Papildus tam zemākas cenas kritērijs mudina pretendentus dempingot piedāvājuma cenu un līgumu izpildi veikt faktiski bez peļņas. Šādā situācijā par jaunu tehnoloģiju ieviešanu un uzņēmējdarbības attīstību varam aizmirst.
Iepirkumu plānošana un termiņi ir nākamie būtiskie faktori, kas nereti iegāž pašu pasūtītāju. Jaunas ēkas būvniecības projektos bieži sastopama situācija, kad mēbeļu iepirkums tiek izsludināts īsi pirms objekta darbības uzsākšanas brīža un līdz ar to, protams, ar īsiem līguma izpildes termiņiem. Īsi līguma izpildes termiņi sadārdzina līguma izpildi, kas izriet no ražošanas un uzstādīšanas procesa paātrināšanas. Papildus tam pieaug risks kavēt līguma noteikto izpildes termiņu un līdz ar to maksāt līgumsodu, kas, protams, arī tiek iekļauts piedāvājumā.