Eirozonas ekonomiskās pārliecības indekss (ESI) šā gada maijā veidoja 103,8 punktus, tādējādi tam saglabājoties nemainīgam salīdzinājumā ar aprīļa koriģēto rezultātu, teikts ceturtdien publiskotajā Eiropas Komisijas (EK) paziņojumā.
Sākotnējās aplēses liecināja, ka indekss aprīlī veidoja 103,7 punktus.
Analītiķi iepriekš bija prognozējuši, ka indekss maijā samazināsies līdz 103,5 punktiem.
EK norāda, ka ESI stabilizēšanos veicinājis pārliecības kāpums rūpniecības, pakalpojumu, mazumtirdzniecības un celtniecības nozarēs.
Pārliecība rūpniecības nozarē pieaugusi līdz mīnus trīs punktiem, salīdzinot ar mīnus 3,2 punktiem aprīlī.
Savukārt mazumtirdzniecībā pārliecības indekss palielinājies no mīnus 0,8 punktiem līdz 1,4 punktiem, bet celtniecības nozarē tas pieaudzis no mīnus 25,5 punktiem līdz mīnus 25 punktiem un pakalpojumu sektorā reģistrēts kāpums no septiņiem punktiem līdz 7,8 punktiem.
Toties patērētāju pārliecības indekss eirozonā maijā samazinājies no mīnus 4,6 punktiem līdz mīnus 5,5 punktiem. Šī indeksa kritums galvenokārt skaidrojams ar patērētāju novērtējuma pasliktināšanos attiecībā uz ekonomisko situāciju, nodarbinātību un personīgajām uzkrājumu veidošanas iespējām.
Tikmēr Eiropas Savienībā ESI maija veidoja 106,4 punktus, arī tam saglabājoties nemainīgam salīdzinājumā ar aprīli.
Latvijā ESI indekss maijā samazinājies līdz 103,5 punktiem, salīdzinot ar 104,2 punktiem aprīlī.
Dati par Latviju liecina, ka pārliecība maijā pieaugusi vienīgi mazumtirdzniecības nozarē, bet visstraujāk tā samazinājusies celtniecības sektorā.
Tikmēr Igaunijā ESI indekss maijā sarucis no 96,5 punktiem līdz 95,9 punktiem, bet Lietuvā tas samazinājies no 104,9 punktiem līdz 102,4 punktiem.