Lai gan augstas amatpersonas atzīst, ka valstij piederošie lielie uzņēmumi netiks privatizēti, Eiropas Komisijas (EK) Konkurences ģenerāldirektorāta oficiālajā mājaslapā publicēts dokuments ar nosaukumu «Par atbalstu Latvijas valsts mežu privatizēšanā», raksta Neatkarīgā Rīta Avīze.
Premjers Valdis Dombrovskis nav vēlējies uzklausīt jautājumu, kādēļ Latvijas valdība lūdz atbalstu, savukārt premjera preses sekretāre Līga Krapāne vien norādījusi, ka «tā ir falsifikācija».
EK Konkurences ģenerāldirektorāta pieņemto lēmumu sarakstā redzams, ka 2009. gada 26. jūnijā ģenerāldirektorātā lemts «Par atbalstu Latvijas valsts mežu privatizēšanā». Tāpat internetā norādīts, ka lēmuma teksta «publiskojamā versija pašlaik nav pieejama. To publiskos, tiklīdz no dokumenta izņems konfidenciālu informāciju.»
Vairāki EK dokumentu aprites zinātāji laikrakstam skaidrojuši, ka no iepriekšminētā nepārprotami izriet, ka Latvijas valdība lūgusi EK atbalstu kāda jautājuma risināšanā, kas saistīts ar vēlmi privatizēt valsts akciju sabiedrību Latvijas valsts meži.
Konkurences ģenerāldirektorāta atbalsts Latvijas valsts mežu privatizācijai, visticamāk, ir bijis jāprasa tādēļ, lai pārbaudītu, vai EK nav iebildumu sakarā ar uzņēmuma privatizācijas ietekmi uz brīvu kokmateriālu tirgu. Tādējādi atbalsta prasīšanu EK, pēc ekspertu domām, faktiski var uzskatīt par sagatavošanās darbiem Latvijas valsts mežu privatizācijai.
EK preses darbiniece konkurences jautājumos Marija Madride skaidro, ka «dokuments ir publiskots Konkurences ģenerāldirektorāta interneta mājaslapā. Lieta NN29/2009 tika slēgta, pamatojoties uz Latvijas varas iestāžu sagatavoto informāciju. Pirms galīgā lēmuma publicēšanās, ko publicēs interneta mājaslapā un oficiālā žurnālā, Latvijas valdības un komisijas konfidenciālie jautājumi no tā tiks izņemti.»
M. Madride arī norāda, ka lēmums pieņemts pēc kādas fiziskas vai juridiskas personas sūdzības EK Konkurences ģenerāldirektorātam, ka it kā Latvijas valsts kopš 2002. gada sniegusi 250 miljonu eiro atbalstu Latvijas valsts mežiem un to klientiem valsts mežu ekspluatācijai. Tas, pēc sūdzības autoru domām, kropļo brīvo tirgu un ierobežo konkurenci, kas saskaņā ar ES valstu kopējo līgumu ir sodāma darbība.
Lai arī dokumenta nosaukumā ir runa nevis par konkurences kropļošanu, bet gan par Latvijas valsts mežu privatizāciju, M. Madrides skaidrojumā vārds «privatizācija» vispār netiek pieminēts. Pēc laikraksta domām, šajā skaidrojumā tiek slēpta kāda svarīga detaļa, kura saistīta ar valdības slepeniem nodomiem privatizēt Latvijas valsts mežus.
Db.lv jau vēstīja, ka V. Dombrovskis, runājot par iespējamo Latvenergo privatizāciju, norādīja, ka vēstule Starptautiskajam Valūtas fondam būs publiski pieejama augusta pirmajā pusē, un tad visi varēs pārliecināties, ka par valsts uzņēmumu privatizāciju tajā nav runas. «Ir neprivatizējamo uzņēmumu saraksts, un, piemēram, Latvenergo ir tajā iekļauts. Manā rīcībā arī nav informācijas, ka Gazprom būtu izteicis šādu vēlmi – privatizēt Latvenergo,» tā viņš.