Šodien vadošajos Eiropas akciju tirgos bija vērojams kāpums pat neskatoties uz visai vājiem eiro monetārā reģiona ekonomikas datiem.
Eirozonas iepirkumu menedžeru indeksa vērtība oktobrī izrādījās sarukusi līdz 45,7 punktu atzīmei, kas liecina, ka recesija Eiropā varētu būt dziļāka (50 punktu atzīme šim indeksam atdala izaugsmi no recesijas). Pasaules finanšu tirgi šobrīd gaida ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu. Šobrīd tirgus dalībnieki līdz galam nesaprot, kādu ekonomisku politiku īstenotu Mits Romnijs. Līdz ar to viņš no tirgus viedokļa tiek uztverts kā riskantāks kandidāts.
Jautāts, kuri tautsaimniecības sektori, līdz ar to, kuru uzņēmumu akcijas varētu iegūt no viena vai otra kandidāta uzvaras, Hipo fondu valdes loceklis Aleksejs Marčenko zina teikt, ka tradicionāli republikāņu prezidenti bija labvēlīgi militārai rūpniecībai un enerģētikas sektoram (it īpaši naftas kompānijām). «Romnijs plāno dot naftas kompānijām lielākas iespējas iegūt naftu no atradnēm ASV teritorijā un piegulošās jūrās. Iespējams, ka republikāņu uzvara būs labvēlīgāka arī farmācijas kompānijām. Demokrātu uzvara būs labvēlīga alternatīvai enerģētikai un ar to saistītām tehnoloģijām, tā būs labvēlīga arī izglītības un veselības aprūpes sektoriem,» potenciālos ieguvējus nosauc finanšu tirgus eksperts.
Valdot šādam fonam, EURO STOXX 50 indeksa vērtība pieauga par 0,5%, Apvienotās Karalistes FTSE 100 – par 0,6%, Francijas CAC 40 – par 0,5% un Vācijas DAX – par 0,55%. Bloomberg ziņo, ka plusos, visticamāk, atvērsies arī ASV akciju tirgus.
Jāpiebilst, ka ASV turpinās trešā ceturkšņa korporatīvo finanšu atskaišu paziņošanas sezona. Šobrīd no 387 kompānijām (no 500 S&P 500 indeksa aprēķinā iekļautajām kompānijām), kas publicējušas savus finanšu rādītājus, 61,8% uzņēmumu peļņas ziņā ir pārspējuši analītiķu prognozes. Savukārt apgrozījuma ziņā analītiķu prognozes pārspējušas tikai 38,1% kompāniju (vidējais rādītājs kopš 2002. gada ir 62%).