Premjera Valda Dombrovska (JL) parakstītā vēstulē Kristīne Alberte apsveikta ar titula «Latvijas māmiņa» iegūšanu un «Ministru kabineta vārdā» viņai izteikta pateicība.
Mulsinoša gan šķita vēstules beigās minētā norāde par gaidāmajām vēlēšanām un aicinājums tajās izdarīt «pareizu izvēli», kā arī tas, ka vēstules parakstītājs pieteikts ne tikai kā Ministru prezidents, bet arī kā apvienības Vienotība premjera kandidāts. Tāpēc pirmā doma Kristīnei bija - tā premjers gatavojas vēlēšanām, izmantojot administratīvos resursus.
Tomēr izrādās, ka to sūtījis viņai kāds paziņa, kura strādā Drošības policijā, liecina laikraksta Diena rīcībā esošā informācija. Vienīgais, ko vēlējies, bijis izjokot.
Kad vēstule jau nonāca Dienas rīcībā, noskaidrojās, ka tās sūtītājs ir Ēriks Cinkus - viņu K. Alberte raksturo kā savu «paviršu paziņu», ko dzīvē redzējusi «trīsarpus reizes». Viņš privātu iemeslu dēļ gribējis izjokot K. Alberti. Viņa teic - uztraucoši ir tas, cik viegli ir viltot oficiālu dokumentu formas. Tomēr vērā ņemams fakts ir arī tas, ka saskaņā ar Dienas rīcībā esošo informāciju vēstules sūtītājs ir Drošības policijas (DP) darbinieks.
Ē. Cinkus apgalvo, ka Kristīne viņam esot «diezgan tuva paziņa», ko vēlējies izjokot. Uz jautājumu, kā viņam izdevies iegūt identiski noformētu aploksni, kāda tā ir premjera oficiālajos sūtījumos, viņš paskaidro, ka tā tāpat kā vēstules noformējums «ir brīva improvizācija par tēmu», taču paraugus jebkurš varot atrast internetā. Viņaprāt, «šajā jokā nav nevienas nozieguma pazīmes - es neslēpu savu identitāti, nemēģināju viltot parakstu, nevienu no pienākumiem neatbrīvoju un nekādus pienākumus neuzliku. Ir tikai tāda pozitīvi caurstrāvota ziņa».
Ē. Cinkus nenoliedz, ka rīkojies neētiski un, uzzinot, ka vēstule nonākusi mediju rokās, jau pats notikušajā atzinies DP vadībai.
Premjera vārdā sūtītā vēstule pārsteigusi arī V. Dombrovski. Vēstuli Diena atdeva premjera birojam un birojs to jau pāradresējis DP, lūdzot paskaidrojumu. Pēc tam tikšot lemts par turpmāko rīcību. Trešdien premjera biroja vadītāja Olita Augustovska sazinājās ar Ē. Cinku, kurš neesot slēpis, ka vēstules rakstītājs bijis viņš.
«Ja šādu viltojumu tapina drošības struktūras, tad vēl jo vairāk ir izvērtējams jautājums, vai šāds cilvēks var atrasties drošības struktūrā», uzsver L. Krapāne. Premjera birojā, iepazīstoties ar šo vēstuli, viena no versijām bija, ka šāda vēstule varētu arī nebūt vienīgā. Ē. Cinkus gan apgalvo, ka šis esot vienīgais gadījums, kad sūtījis vēstuli kādas amatpersonas vārdā.