Privātuma potenciālie pārkāpumi ir galvenā problēma, ko rada bezpilota gaisa kuģu lietotāji, Rīgas Aviācijas foruma 2019 paneļdiskusijā par dronu izmantošanas juridiskajiem aspektiem norādīja Lietuvas Valsts policijas pārstāvis Mindaugs Kairis.
Viens no aktuālajiem jautājumiem saistība ar dronu izmantošanu ir datu aizsardzība, kas aizvien ir visai miglaina tēma gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā kopumā, atzīmēja Latvijas Tieslietu ministrijas pārstāve Kristīne Ķipēna. Tāpat nav atbildēti jautājumi, par to, kam būtu jāizmeklē pārkāpumi šajā jomā. Viņa uzsvēra, ka vēl specifiskākas problēmas nekā sabiedrībai kopumā droni rada, piemēram, cietumiem, par kuriem tiek veikti lidojumi bez īpašu atļauju saņemšanas. Viena daļa dronu izmantotāju šajā gadījumā ir tie, kam cietums ir tikai kā interesants objekts. Savukārt citi dronus izmanto nelegāliem mērķiem, piemēram, lai izspiegotu cietuma darba organizāciju vai piegādātu mobilos telefonus, narkotikas vai pat ieročus.
Tāpat nākotnē nav izslēgti mēģinājumi izmantot dronus ieslodzīto bēgšanai. Viena no līdz šim neatrisinātajām problēmām ir neskaidrības, ko īsti cietuma darbinieki drīkst darīt, kad redz dronu veicam neatļautu lidojumu. Viņa gan atzina, ka droniem ir arī pozitīvi aspekti tiesībaizsardzības iestāžu darbībā.
Arī Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Andrejs Aronovs atzīmēja, ka potenciālais dronu pielietojums gan pašvaldības, gan valsts policijai ir visai plašs. Pēc viņa teiktā, dronu iespējas izmanto arī noziedznieki, piemēram, lai izsekotu vai izspiegotu ne tikai kādu personu vai potenciāli apzogamo objektu, bet iegūtu informāciju arī par policijas darbībām.