ASV ekonomikas izaugsmei esot straujākai nekā Eiropā un Japānā, ASV dolārs, visticamāk, kļūs par nākamo desmit gadu «izaugsmes valūtu», uzskata banka UBS, kas ir pasaulē otrs lielākais ārvalstu valūtu tirgotājs, vēsta Bloomberg.
ASV dolārs varētu atgriezties pie savas lomas, kāda tā bija 1980. gadu sākumā un 1990. gadu beigās, kad, pieaugot akciju cenām, palielinājās dolāra vērtība, skaidro UBS valūtu maiņas stratēģis Singapūrā Mansūrs Mohi-Udins.
«Nākamo desmit gadu laikā dolārs, visticamāk, kļūs par pamatu pozitīvam investoru sentimentam, jo ASV tirgus ieguldītājiem šķiet vairāk pievilcīgs nekā eirozona, Lielbritānija un Japāna,» norāda UBS eksperts, piebilstot, ka ASV dolāram, pieņemoties spēkā, gaidāmas būtiskas izmaiņas valūtu tirgos.
Līdz šim ASV dolārs bija investoru «patvērums», jo tam bija zemas procentu likmes, proti, tā vērtība auga, investoriem izvēloties drošus ieguldījumus, un samazinājās, pieaugot akciju, kredītu un preču cenām. Taču jau tagad novērojamas pēdējo desmit gadu tendenču izmaiņas, jo dolāra vērtība palielinājusies pat laikā, kad akciju cenas ir augušas. Turklāt, tā kā arī suverēnie ieguldījumu fondi, īpaši naftas ieguves valstīs, varētu sākt izmantot dolāra priekšrocības, ņemot vērā spēcīgāku ASV ekonomisko izaugsmi, dolāra vērtība varētu augt arī laikā, kad palielināsies naftas cenas.
Šā gada laikā ASV dolāra vērtība palielinājusies par aptuveni 8,7%, liecinot, ka ASV ekonomikas atlabšana uzņem apgriezienus. M. Mohi-udins paredz, ka ASV Federālā rezervju sistēma būs pirmā lielā centrālā banka, kas palielinās procentu likmes.