Vieglo taksometru pakalpojumu nozarē pārliecinošu virsroku ņēmuši mazie uzņēmumi, tirgū valda asa konkurence, tomēr aizliegtas vienošanās vai tirgus varas ļaunprātīga izmantošana nav atklāta, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
DB aptaujātie nozares pārstāvji atzīmē, ka vieglo taksometru jomā valda liela sadrumstalotība un īpaši pēdējo gadu laikā vērojams liels mikrouzņēmumu skaita palielinājums. Taksometru kompānijas Lady Taxi izpilddirektors Andris Bondars DB atzina, ka, protams, nozari ietekmē tas, ka ir liels mikrouzņēmumu skaits. «Mēs gan šādu praksi nepiekopjam. Nevar teikt, ka šī situācija mūsu kompāniju ietekmētu tieši. Protams, mums ir lielākas izmaksas un nodokļi, jo neesam mikrouzņēmums. Ja pērn būtu pieņemti grozījumi likumā, kuri noteica nozares, kas nevarētu vairs būt mikronodokļa maksātāji no šā gada sākuma, situācija taksometru tirgū strauji mainītos. Tomēr domāju, ka tāpat tiktu atrastas citas shēmas,» piebilst A. Bondars.
A/s Rīgas taksometru parks komercdirektore Anita Pakalniece uzskata: «Gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan licenču izsniedzējiem ir grūtāk uzraudzīt 600, nevis 60 uzņēmumus. Tādēļ būtu svarīgi, lai valsts noteiktu nozares, kurās būtu jābūt darba attiecībām. Tad taksometru pakalpojumu tirgū paliktu tikai tie, kas grib godīgi strādāt. Tādā gadījumā darbinieks varēs prasīt atbildību no darba devēja un otrādi. Citādi iznāk, ka citi strādājošie «vāc» naudu, kad nodokļu nemaksātāji saslimst vai iegūst maznodrošinātas personas statusu.»
Visu rakstu Taksometru nozare kļuvusi par mazo biznesu lasiet 1. februāra laikrakstā Dienas Bizness.