Katra veiksmīga uzņēmuma pamatā ir spējīgs tā vadītājs. Skolās iegūtā izglītība un profesionālā darba prakse ir nozīmīga, taču ne vienmēr ar personīgo pieredzi ir gana, tāpēc portāls inc.com apkopojis desmit vērtīgus video sižetus, kuros ieteikumos un viedokļos dalās eksperti, veiksmīgu uzņēmēju vadītāji un miljardieri, kas savas impērijas izveidojuši no nulles.
Šajā video materiālā Hārvardas Biznesa skolas profesors Džozefs Bouvers (Joseph Bower) pauž savu uzskatu, ka ikvienam, kurš vēlas vadīt jebkādu uzņēmumu vai institūciju, ir jābūt spējīgam uzdot sev nopietnus jautājumus attiecībā uz sevis paša un vadītā uzņēmuma darbu, kā arī objektīvi atbildēt uz tiem. Kļūt par vadītāju nozīmē nepārtraukti mācīties un uzlabot sevi, kā arī vēlāk arī citus, lai nostiprinātu patiesu lomu kompānijā, nevis vienkārši būt vietturim, stāsta Bouvers.
Kā iespējams nolīgt augsti kvalificētus darbiniekus, pārliecināt viņus strādāt par brīvu un pēc tam nodot radīto produktu cilvēku masām bez maksas? Tas nav neiespējami; patiesībā vairākas joprojām aktīvas kompānijas, piemēram, Linux un Wikipedia to ir panākušas. Šajā video tiek piedāvāts īss seminārs par to, kas motivē darbiniekus un kā to izmantot uzņēmējdarbībā. Šis animētais video materiāls varētu būt īpaši noderīgs mārketinga un tirdzniecības pārstāvjiem.
Bangladešas ekonomists Muhamads Junuss vada vienu no pasaulē reti sastopamajām sociāli atbildīgajām bankām - Grameen Bank, kas bez nodrošinājuma izsniedz nelielus aizdevumus nabadzīgiem cilvēkiem un uzņēmējiem, lai palīdzētu viņiem kļūt finansiāli patstāvīgiem. Šajā video Junuss skaidro, kā viņš izveidojis savu sociālās uzņēmējdarbības modeli un kā citiem aizsākt labvēlīgu uzņēmējdarbību. Sociāli atbildīgi uzņēmumi gūst panākumus, jo tie koncentrējas uz citiem, nevis tikai savu peļņu. Junuss uzskata, ka tas rada neticamas iespējas jaunu uzņēmēju darbībai trūcīgajās nozarēs, piemēram, veselības aprūpē.
Lai arī «zaļais dzīvesveids» pēdējās desmitgades laikā ir kļuvis ļoti populārs, daudzi uzņēmumi joprojām izvairās to piekopt, baidoties, ka lielās izmaksas, kas nepieciešamas šādas sistēmas izveidē, pārsniegs potenciālo guvumu. Šajā video bioloģiskās pārtikas uzņēmuma Stonyfield Farm vadītājs Gerijs Hiršbergs (Gary Hirshberg) skaidro, kā uzņēmums var piekopt «zaļu dzīvesveidu», kļūt videi draudzīgs un tajā pat laikā saglabāties rentabls. Kopš Stonyfield Farms aizsāka «zaļu dzīvesveidu» pirms 18 gadiem, kompānija ik gadu aug par vidēji 24%, kamēr bioloģiskās pārtikas industrija kopumā ik gadu aug vien par vidēji 4%. Hiršbergs uzskata, ka neatjaunojamā enerģija ir galvenais inflācijas cēlonis, un skaidro, kāpēc katrs projekts sniedz iespēju praktizēt ilgtspēju un veikt pārmaiņas.
Autors, uzņēmējs un mārketinga eksperts Sets Godins (Seth Godin) rezumējis mārketinga nozīmi ļoti vienkāršā frāzē: «Idejas, kas izplatās, uzvar.» Godins šajā video stāsta par to, ka bez mārketinga viens no pasaulē lielākajiem izgudrojumiem – sagriezta maize, nekur tālu nebūtu tikusi. 17 gadus sagrieztu maizi neviens neiegādājās, jo šim produktam nebija mārketinga, tādēļ cilvēki nezināja, kāpēc viņiem vajadzētu iegādāties jau sagrieztu maizi. Šī produkta mārketingu uzņēmās Taggart Baking Company Indianapolisā un padarīja sagrieztu maizi populāru visā pasaulē.
Pirms šova «The Big Idea with Donny Deutsch» beigām 2008. decembrī tajā tika uzaicināti veiksmīgi uzņēmēji un uzņēmējas, lai apspriestu savu vēsturi un filozofiju, tādā veidā dodot padomus jaunajiem uzņēmējiem. Viens no šova viesiem Roberts Grīnbergs trāpīgi atbildēja uz jautājumu, kas atšķir veiksmīgus uzņēmumus no neveiksmīgiem. Grīnberga atbilde bija noturība - «Ja jūs sākat doties pa jebkādu ceļu, tajā vienmēr gadīsies pagriezieni gan pa labi, gan pa kreisi, un pašā sākumā to nevar paredzēt,» viņš skaidro, piebilstot, ka «galvenais ir nekad nepārtraukt censties».
Šajā video Stīvs Džobss, viens no pasaulē veiksmīgākajiem uzņēmējiem, stāsta, kāpēc izstājies no koledžas, kā atlaists no darba savā kompānijā, kā arī, kā ticis galā ar aizkuņģa dziedzera vēža diagnozi. Vienojošais visos šajos stāstos ir spēja pārvarēt grūtības un būt neatlaidīgam pat vissmagākajos dzīves brīžos.
Vairāki pēdējā laika pētījumi ir pierādījuši, ka sēdošs darbs ir kaitīgāks, nekā līdz šim uzskatīts. Pārāk ilga sēdēšana pie galda traucē asinsritei un palielina iespējas saslimt ar sirds slimībām. Neskatoties uz birojiem, kuros ir pieejamas sporta zāles, ir arī citi veidi, kā uzlabot darbinieku veselības stāvokli. Šajā video apkopoti vairāki veidi, kā darbinieki var mierīgi veikt vingrinājumus ierobežotajā vietā pie sava darba galda. Desmit minūšu garajā video sižetā tiek parādīti dažādi jogas vingrinājumi tieši biroja darbiniekiem. Lai arī daži no tiem varētu šķist neērti izpildīšanai darbavietā, šie vingrinājumi dos darbiniekam enerģiju un palielinās viņa darba efektivitāti visas dienas garumā.
Pārdodot kaut ko, svarīga ir pareizā pieeja – iepazīstināšana ar sevi, sniedzamā informācija sarunas pirmajās 10 sekundēs, sarunas nobeigums. Par veiksmīgas sarunas noslēpumiem šajā video stāsta eksperte Ketija Makafija (Kathy McAfee). Viņa stāsta, ka tikpat svarīgi, cik būt aizrautīgam ar savu produktu, ir pārdevējam būt savaldīgam un spējīgam ķircināt auditoriju, lai tā vēlētos uzzināt vairāk. Makafija uzsver, ka brīdī, kad auditorijas uzmanība ir piesaistīta, ir svarīgi to noturēt, neļaujot, piemēram, potenciālajiem investoriem, ņemt virsroku pār diskusiju.
Padoms ir vērtīgāks, ja tās nāk no miljardiera mutes. Šajā video apkopoti padomi no dažiem pasaulē bagātākajiem un ietekmīgākajiem uzņēmējiem, kas savas impērijas uzbūvējuši no nekā, ieskaitot Bilu Geitsu, Ričardu Brensonu un Vorenu Bafetu.