Tas, pret ko iebilda gan daudzi uzņēmēji, gan vienkārši Latvijas iedzīvotāji, gan arī Db, nu ir veiksmīgi noslēdzies — Saeima ir noraidījusi iespēju ieviest Latvijā mājokļa nodokli.
Tajā pašā laikā diez vai pilnībā var sist uzvaras bungas. Einara Repšes (JL) vadītā Finanšu ministrija visai nepārprotami ir norādījusi — ja mājokļa nodokļa veidā neizdosies nākamā gada valsts budžetu papildināt par aptuveni 90 miljoniem latu, šī nauda būs jāatrod citur. Turklāt kopumā gaidāmais budžeta mazinājums esot gaidāms 500 miljonu latu apmērā, bet Repše vēl joprojām nav tā īsti skaidri izteicies, uz kā rēķina tas viss varētu būt. Un šeit pastāv vismaz divas lielas iespējas, kā turpmāk Valda Dombrovska (JL) valdība var mēģināt risināt savas problēmas.
Vispirms jau ļoti rūpīgi jāseko līdzi tam, vai jau sākot ar rītdienu, kad sāksies dažādu ārkārtas sēžu ēra jaunā budžeta sastutēšanai, netiks mēģināts izbīdīt kāda cita visai tautsaimniecībai sāpīga nodokļa ieviešanu vai paaugstināšanu. Piemēram, jāatceras kaut vai valdības sūtītā vēstule SVF, kur cita starpā tika pieļauta iespēja celt PVN no 21 līdz 23%. Tāpat nekur zudusi nav arī ideja par kapitāla pieauguma nodokļa ieviešanu Latvijā. Un tie ir soļi, kurus nedrīkst pieļaut. Tomēr ir arī skaidrs, ka iztrūkstošā naudas summa kaut kur ir jāsameklē, un valsts aparāts, paši politiķi un viņiem pietuvinātie ļautiņi jau nu būs pēdējais bastions, uz kā rēķina kāds kaut ko mēģinās «nogriezt». Tāpēc nebūt nav izslēgta iespēja, ka naudu tiks mēģināts dabūt, ieviešot dažādas it kā nelielas nodevas. Piemēram, ieviešot sadzīves tehnikas preču nodevu. Tāpat varētu izskanēt iecere ar speciālu maksājumu aplikt, piemēram, sāli un cukuru vai kaut ko tamlīdzīgu. Citiem vārdiem sakot, var mēģināt iziet uz to, ka patērētāji nepamanīs, ka ledusskapis nu ir kļuvis par 10 latiem, bet cukurs — par 10 santīmiem dārgāks.
Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka, lai gan minētais Saeimas deputātu lēmums par mājokļa nodokļa jautājuma neskatīšanu ir apsveicams, ļoti naivi būtu domāt, ka jau tuvākajā nākotnē mēs visi neizjutīsim kādus citus pasākumus, kas būs vērsti uz naudas izņemšanu no tautsaimniecības un sabiedrības maciņiem par labu budžeta lāpīšanai un daļēji arī starptautisko aizdevēju vēlmju apmierināšanai.r