Atsevišķi valdības pārstāvji ir paziņojuši, ka gaidot idejas, kas ļautu valsts budžetā ietaupīt miljonus, tādējādi mazinot valstī ekonomisko krīzi. Savukārt ASV prezidents Džons F. Kenedijs savulaik ir teicis - neprasi, ko valsts ir devusi tev, bet prasi, ko tu esi devis valstij.
Vadoties pēc šā vēsturiskā frāzējuma, Db kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru ir nolēmis sākt akciju - palīdzēsim valsts budžetam atrast miljonus!
Turklāt jau tagad «uz sitiena» ir iespējams nosaukt trīs dažādas iespējas, no kurām katra ir vairākus miljonus vērta. Pirmkārt, ir būtiski jāsamazina valstī pastāvošā birokrātija, ar ko biznesam ir jāsaskaras ikdienā. Tas ļautu gan ieekonomēt naudu uz birokrātu algu rēķina, gan arī padarīt efektīvāku uzņēmēju darbu, jo viņiem nebūtu jātērē laiks (bet laiks, kā zināms, ir nauda), bezjēdzīgi skraidot no viena kabineta uz otru.
Otrkārt, nosacījumi uzņēmējdarbībai Latvijā ir jāpiemēro tādi, kā citās ES valstīs. Turklāt šajā jomā uzņēmēji pat neprasa daudz. Nu nevajag viņiem, lai atbalsts, pretimnākšana būtu tik liela kā attīstītākajā Eiropas daļā - pietiktu, ja nosacījumi būtu tādi kā Lietuvā un Igaunijā. Treškārt, gan valstsvīriem, gan pašvaldību varenajiem nenāktu par ļaunu beidzot saprast, ka miljonu var ietaupīt, ekonomējot tūkstošus. Respektīvi, ja reiz ir jātaupa, tad nevajag pirkt smalkus dīvāniņus Finanšu ministrijai, veikt remontus Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencei, Rīgas dome varētu pilnīgi bezjēdzīgi nedāļāt naudu vienai otrai sabiedriskajai organizācijai utt. Plus vēl, ja valsts aparāts nevis domātu par jaunu superauto iegādi, bet gan vismaz vienu mēnesi dotu priekšroku sabiedriskajam transportam un pastaigātos kājām, tas vien jau būtu milzīgs ieguvums valsts budžetam.
Taču galvenokārt vajadzētu aizmirst, ka uzņēmēju prasības ir kaut kas tāds, kas ir izdevīgs tikai biznesam un prasa nez kādus ieguldījumus no valsts puses, ka, atbalstot uzņēmējdarbību, kādam citam kaut kas būtu jāatņem utt. Jāatgādina, ka, sākot ar nākamo gadu, reaģējot uz krīzes situāciju, valsts beidzot sāks realizēt to, ko uzņēmēji un Db prasa jau vismaz kopš 2005. gada - apmaksājamo slimības dienu skaita samazināšana, reinvestētās peļņas neaplikšana ar nodokli utt.
Jo veiksmīgāki ir nosacījumi biznesam, jo labāk dzīvo valsts, jo mazākas ir valdības galvassāpes, veidojot budžetu.