«Plāns katrā ziņā nav nopelnīt kādu naudu, lai atlikušo mūžu varētu neko nedarīt,» Db.lv pauda Cobook izveidotājs Kaspars Dancis, norādot, ka arī pēc Cobook pārdošanas Denveras kompānijai FullContact viņš turpinās darbu pie sevis paša izveidotā Cobook attīstības.
Latvieša izveidoto adrešu un kontaktu lietotni Cobook, kuru Apple 2012. gadā atzina par vienu no labākajām lietojumprogrammām, izdevies pārdot Denverā bāzētajai kontaktu pārvaldīšanas kompānijai FullContact. Darījuma summa gan netiek atklāta, taču zināms, ka FullContact īpašumā ir 100% SIA Cobook daļu.
Pēc iegādes darījuma Cobook un FullContact sadarbosies produkta attīstībā - FullContact līdz šim vairāk fokusējies uz mākoņu risinājumiem un biznesa klientiem, kamēr Cobook vairāk darbojās ar individuāliem klientiem, kā arī pie tā, lai padarītu programmas ērtāku lietošanai. «FullContact darbojās šajā jomā no vienas puses, mēs – no citas, bet mūsu ambīcijas ir vienādas. Liekot spēkus kopā, mēs varam radīt spēcīgāku produktu,» Db.lv pauda K. Dancis.
«Uzņēmuma pievienošana automātiski dod mums vairāk resursu, piemēram, cilvēku ziņā,» stāstīja K. Dancis, piebilstot, ka ASV ir arī ļoti piemērota vide jaunu produktu virzīšanai.
K. Dancis norāda, ka arī FullContact nav liels uzņēmums, un tajā darbojas aptuveni 40 cilvēki.
Lai nodrošinātu pēc iespējas efektīvāku komunikāciju ar jaunajiem īpašniekiem, drīzumā Cobook komanda pārcelsies uz Denveru, kur bāzēts FullContact. Tur plānots pavadīt vismaz dažus gadus, stāstīja K. Dancis. Viņš uzņēmumā turpinās darboties kā produktu pārvaldītājs (product manager).
«Personīgi man galvenā motivācija ir tādu produktu, kas dod labumu cilvēkiem, radīšana, un sadarbība ar FullContact ir solis, kā to paveikt efektīvāk,» pauž K. Dancis, norādot, ka žēluma par paša izlolotā uzņēmuma pārdošanu viņam neesot. «Protams, ka turpmāk mēs nevarēsim vieni paši pieņemt lēmumus, un tagad tas notiks citā veidā, bet mēs neredzam to kā traucēkli,» norādīja K. Dancis.
Pašlaik vēl ir pārgari spriest, vai nākotnē varētu tikt izveidoti jauni start-up uzņēmumi, jo pašlaik spēki tiks veltīti kontaktu pārvaldes rīka attīstība, pauda K. Dancis.
Jau rakstīts, ka Cobook aptaujāto Latvijas ekspertu un Db.lv vērtējumā ir viens no interesantākajiem un veiksmīgākajiem Latvijas start-up. 2011. gadā dibinātajam jaunuzņēmumam ir izdevies aizpildīt viedtālruņu iPhone līdzšinējo trūkumu – līdz Cobook lietojumprogrammas izstrādāšanai iPhone telefonos nebija veiksmīgas un patērētāju novērtētas adrešu un kontaktu lietotnes. Cobook gan galda un portatīvo Macintosh datoru versijā, gan iPhone versijā saņēmis atzinīgas atsauksmes starptautiskajos IT medijos. Piemēram, IT izdevums The Verge rakstīja, ka «Cobook necenšas salabot to, kas nav salūzis, tas paņem pietiekami labu aplikāciju Apple Contacts un to padara vēl labāku». Savukārt ASV tehnoloģiju milzis Apple latvieša radīto adrešu grāmatu Cobook iekļāva 2012. gada labāko lietojumprogrammu vidū.
2011. gadā Cobook dibināja Kaspars un Jānis Danči, un viņiem attiecīgi piederēja a 86% un 14% daļu. 2012. gada nogalē 30,03% start-up daļu guva Hamburgas investīciju uzņēmums HackFwd. Pašlaik uzņēmums pielnībā pieder FullContact, un tā valdē darbojas viena amatpersona – ASV pilsonis Bertolomejs Deivids Lorans (Bartholomew David Lorang), liecina Lursoft dati.