Apkopotie Ekonomikas ministrijas augusta cenu monitoringa rezultāti liecina, ka, salīdzinot tos ar jūlija monitoringa datiem, 90,6% gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas. Cenu pieaugums ir novērots 3,3% gadījumu, savukārt 6,1% gadījumu cena ir samazinājusies. Augustā novērotās cenu izmaiņas notikušas, galvenokārt, atbilstoši sezonalitātei, informē EM.
Dārgāki atsevišķos gadījumos kļuvuši rīsi, rudzu un kviešu maizes, cūkgaļas karbonāde un saldēti dārzeņi. Cenas samazinājums, savukārt, atsevišķos gadījumos novērots griķiem, Krievijas sieram, sidram un tējai. Sezonalitātes ietekmē cena svārstījusies arī augļiem lētāki kļuvuši apelsīni, bet vīnogu cena svārstījusies abos virzienos. Savukārt, dārzeņu grupā cena atsevišķos gadījumos samazinājusies tomātiem, burkāniem, kāpostiem, saldajiem pipariem un kartupeļiem.
Pievēršoties atlikušo preču grupu apskatam – cenas nav mainījušās saimniecības precēm - veļas pulverim, trauku mazgājamajam līdzeklim un cauruļu tīrāmajam līdzeklim, kā arī personīgās aprūpes precēm. Izņēmums ir šampūns, kura cena atsevišķos gadījumos pieaugusi. Tāpat dārgāki atsevišķos gadījumos kļuvuši medikamenti.
Degvielas cenām Latvijā augustā bija vērojams kritums līdz 3%. Saistībā ar stabilām naftas piegādes prognozēm, pasaules naftas cenas augustā turpināja samazināties - vidēji cenas mēneša laikā samazinājās par 2,5%. Augusta beigās pasaules degvielas cenas bija noslīdējušas līdz zemākajam līmenim gada laikā. Ņemot vērā pasaules cenu kritumu jūlijā un augustā, degvielas cenas Latvijā, visticamāk, turpinās samazināties arī septembrī.
Augustā cenas pakalpojumiem lielākoties saglabājušās nemainīgas, tomēr atsevišķi svārstību gadījumi, kas varētu būt skaidrojami ar eiro cenu noapaļošanu, novēroti kino apmeklējuma cenai, ēdināšanas pakalpojumu grupā, kā arī skaistumkopšanas pakalpojumiem. Jāatzīmē, ka šajos gadījumos cenas svārstījušās abos virzienos – gan uz augšu, gan uz leju.