#Omāna ir viena no skaistākajām un drošākajām arābu valstīm, un tā nepelnīti vēl nav novērtēta.
Iesaka Ingmārs Pūķis, SIA Latvijas mobilais telefons viceprezidents
Omāna ir reti pieminēta, bet izcila izvēle, ja ceļojumā ir vēlme piedzīvot daudz ko jaunu un nebijušu. Ceļojumā maz saskārāmies ar konvencionālo tūrisma industriju, jo pēc nolaišanās lidostā noīrējām mašīnas un devāmies uz kalniem.
Omāna ir viena no skaistākajām un drošākajām arābu valstīm, un tā nepelnīti vēl nav novērtēta. Mani uz Omānu pamudināja doties piedzīvojumu ceļojumu eksperts un alpīnisma instruktors Kristaps Liepiņš, kura vadībā biju svaigi apguvis pamata prasmes kalnu un klinšu kāpšanā.
Omāna iesācējam ir draudzīga valsts, kur savus spēkus šādā aktivitātē izmēģināt. K. Liepiņam ir gadu gaitā uzkrāta pieredze Omānas kalnos, viņš zina to iespējas un maršrutus. Tas stipri atšķiras no klasiskā tūrisma ceļa, jo uz Omānu var arī nokļūt, lidojot ar čarterreisu, apmesties viesnīcā ar all inclusive piedāvājumu un dzīvoties pie jūras, bēdu nezinot.
Visu rakstu Pazust Omānas kalnos lasiet piektdienas, 16.februāra laikrakstā Dienas Bizness!
#2/21
Divi blīvi pielādēti apvidus auto mums palīdzēja ceļot pa Omānu, apmeklējot kalnus, alas, klintis, kanjonus un piedzīvojumus tajos.
#4/21
Daži mūsu komandas biedri ir izcili pavāri. Kombinācijā ar Omānas garšvielu pārbagātību - ēdam kā restorānā katru vakaru.
#5/21
Jebel Shams jeb Saules kalns (3009m) ir augstākais visā reģionā. Te būs jākāpj 1800 m augstā sienā.
#7/21
Visi viens otru atbalstījām un pieskatījām. Šī nav klinšu kāpšana, bet, mūsu vadoņa Kristapa Liepiņa vārdiem - ekstrēmais trekings. Virvju vēl nav. Takas vairs nav.
#8/21
Kaut kur te mēs iesim pa vienu no ielokiem. Ejamā daļa ir aptuveni vienu metru plats un 600 m garš loks pāri «bļodai».
#9/21
Nakti pārlaidīsim bez teltīm uz terases 100 m zem virsotnes. Pa nakti ir zem nulles. Milzīgs nogurums un ļoti salst.
#11/21
Pirms ieejas dažus metrus platajā un 150-200 m dziļajā Čūsku kanjonā. Mums priekšā četras stundas rāpšanās, lekšanas ūdenī un peldēšanas.
#12/21
Kanjonā patlaban sauss ūdenskritums – apmēram 30 m. Augšā te vairs netikt. Atpakaļceļa vairs nav. Lai izkļūtu no kanjona vairākas stundas jācilpo uz otru izeju.
#13/21
Tipisks kanjoninga pārvietošanās režīms. Mums zem drēbēm ir hidrotērpi, jo bez tiem nosaltu. 150 augsto sienu dēļ saule te iespīd pavisam nedaudz.
#14/21
Piedzīvojums citā Omānas brīnumā – Septiņu caurumu pazemes alu sistēmā. Esam nolaidušies 150 m zem zemes. Gaisma iespīd caur milzīgām velvēm. Viss plato ir caur un caur izskalots. Te ir kilometriem garas alas. Nolaisties viegli. Izkāpt jau cita lieta.
#15/21
Īsts tuksnesis, kā pasta kartītēs – ar kāpām. Tāds te ļoti reti skatāms. Tikai 50 km2, bet skaists.
#16/21
Tuksnesis naktī atdzīvojas. Visa zeme nosēta ar tādiem caurumiem. Un saimnieces, piemēram, čūskas, peles, zirnekļi naktī izlien virszemē.
#19/21
Pēc garās ceļošanas un pirms atgriešanās civilizācijā. Burvīga silta pelde ar drēbju atputekļošanas elementiem.