Mobilo ierīču platformas Android straujo popularitātes pieaugumu pamanījuši arī datorpirāti. Kaspersky Lab prognozē, ka kopējais mobilajām ierīcēm domāto kaitīgo programmatūru skaits 2011. gadā vairāk nekā divas reizes pārsniegs 2010. gada rādītāju.
Piemēram, pirmajā ceturksnī tika atklātas vairāk nekā 50 kaitīgās programmatūras, kas rakstītas operētājsistēmai Android un izplatītas Android Market.
Situāciju mobilo ierīču apdraudējumu jomā sarežģī tas, ka personiskie viedtālruņi arvien biežāk tiek izmantoti vērtīgas korporatīvās informācijas glabāšanai un pārsūtīšanai. Turklāt paši uzņēmumu darbinieki visai vieglprātīgi izturas pret datu aizsardzību šajās ierīcēs, novērojis Kaspersky Lab.
Otra nozīmīga tendence 2011. gada pirmajā ceturksnī bija uzbrukumu skaita pieaugums dažādām organizācijām. Viss norāda uz to, ka daļa profesionālo kibernoziedznieku ir pārorientējušies no mājas lietotāju datoru inficēšanas uz lielo korporāciju datoru uzlaušanu.
Gada pirmajā ceturksnī bija raksturīgi arī tā dēvētie «protesta uzbrukumi», kad datorpirātu mērķis bija nevis peļņas gūšana, bet gan uzņēmuma reputācijas graušana. Par vienu no visspilgtākajiem šāda veida uzbrukumu piemēriem kļuva incidents ar amerikāņu uzņēmumu HBGary, kas nodarbojas ar datoru drošību: ieguvuši piekļuvi slepenajai informācijai, hakeri izvietoja to atklātai piekļuvei.
Vēl viena tendence, kam ir tieša ietekme uz informācijas drošību, pēc Kaspersky Lab datiem, ir sociālo tīklu, emuāru, torentu, Youtube un Twitter pieaugošā popularitāte. Šāda veida resursu popularitātei jau pievērsuši uzmanību arī kibernoziedznieki, tāpēc nākotnē varam gaidīt uzbrukumu skaita pieaugumu, kas veikti, izmantojot šos pakalpojumus vai pret šiem pakalpojumiem, brīdina Kaspersky Lab.