Kad Vladimirs Putins pirms teju 12 gadiem pirmo reizi nāca pie varas Krievijā, optimistiskākais arguments, kas runāja viņam par labu, bija, ka viņš kļūs par Čīles Augusto Pinočeta Krievijas versiju, veicinot ekonomisko izaugsmi un stingri turoties pie varas.
Krievijas ekonomika pēdējās desmitgades laikā ir dubultojusies, taču pārāk daudz no šīs bagātības ir nonākusi korumpētu ierēdņu kabatās un pārāk maz pie labuma tikuši cilvēki, kuri reāli strādā, turklāt, turpinoties valsts līdzšinējam režīmam, pastāv mazas iespējas, ka kaut kas varētu mainīties, raksta Bloomberg.
Krievijā uzņēmēji «kukuļiem» tērē milzīgas summas. Valsts kontrolē esošajās kompānijās «pazūd miljardi». Pēdējā Transperancy International veidotajā pētījumā secināts, ka situācija ar korupciju Krievijā ir graujošāka nekā Lībijā. Ne velti 53% Krievijas uzņēmēju, pēc aptaujas rezultātiem laikrakstā Novaya Gazeta, apgalvo, ka vēlas uz visiem laikiem pamest valsti.
Kamēr vien Krievijā turpināsies līdzšinējais režīms, pastāv niecīga iespēja, ka vērā ņemamus panākumus varētu gūt institūcijas, kas nepieciešamas, lai tiktu galā ar valsts problēmām un veicinātu ilgtspējīgu ekonomisko izaugsmi, raksta Bloomberg. Patlaban Krievijas ekonomika galvenokārt ir atkarīga no naftas un dabasgāzes biznesa.
Turklāt tad, ja vai kad Krievijas iedzīvotāju mērs būs pilns, pašreizējais režīms var sastapties ar vienu no valsts pārvaldes lielākajiem trūkumiem: mehānisma mierīgai varas tālāknodošanai.
Bloomberg norāda, ka jau vairāk nekā 10 gadus, kopš 1999. gadā pie varas nāca Vladimirs Putins, Krievijā nav bijušas «patiešām brīvas un godīgas vēlēšanas».
Spriežot par Krievijas akciju tirgus, kas pēdējās nedēļas laikā ir audzis par 6%, investori Putina atgriešanos prezidenta amatā redz kā ērtu «status quo» turpinājumu. Taču tieši šis «status quo» ir tas, no kā investoriem būtu jābaidās, raksta nobeigumā norāda Bloomberg.
Jau ziņots, ka Vladimirs Putins 2012. gadā nolēmis atkal kļūt par Krievijas prezidentu. Ja viņš tiks ievēlēts, pašreizējais prezidents Dmitrijs Medvedevs aizstās viņu premjera amatā.
Pirms Medvedevs pārņēma Krievijas prezidenta amatu 2008. gadā Putins šos pienākumus jau pildīja divus termiņus un uz trešo vairs nedrīkstēja pretendēt.