Pēdējos gados Avotu ielā Rīgā atkal ieplūst dzīvība, ko apliecina raibs uzņēmumu pulks; tā vilina ar salīdzinoši izdevīgu telpu cenu, netālo atrašanos no pilsētas centra
Avotu ielas posmā no Stabu ielas līdz Ģertrūdes ielai mājvietu raduši daudz un dažādi uzņēmumi, sākot no dažādām kafejnīcām līdz ķīmiskajai tīrītavai un antikvariātam, kur var atrast dažādus senus priekšmetus. Aptaujātie uzņēmēji gandrīz visi kā viens norāda, ka pēdējos gados Avotu iela atdzīvojusies, tukšās telpas pamazām tiek aizpildītas un tiek atvērti jauni iestādījumi. Šajā ielas posmā gan nevar atrast lielus uzņēmumus, pārsvarā tie ir vidēji vai pavisam mazi. Lai gan kompāniju pārstāvji labprāt dalās pārdomās par Avotu ielas attīstības perspektīvām, reti kurš vēlas tikt konkrēti pieminēts, norādot, ka publicitāte varētu radīt liekas problēmas.
Kopējais Avotu ielas garums ir vairāk nekā 1,2 kilometri. Rīgas ielu sarakstā tā pirmo reizi pieminēta 1810. gadā. Iela izveidojusies vecās Daugavas gultnes purvainajā palienē, kur atradās viens no Rīgas priekšpilsētas dzeramā ūdens avotiem. No tā arī cēlies ielas nosaukums. Avotu ielā atrodamas gan divstāvu koka ēkas, gan lepnāki nami. Līdz pat 20. gadsimta 60. gadiem tramvajs no Stabu ielas iegriezās Avotu ielā, līnija turpinājās līdz Jāņa Asara ielai, vēlāk tramvaju nomainīja trolejbuss, kas turpina kursēt arī šobrīd.
Izsenis Avotu ielas rajons bijis amatnieku un strādnieku apdzīvots. Dzīvojamo māju pirmajos stāvos pirms kara atradās kafejnīcas, darbnīcas un nelielas fabrikas. Savukārt otrie stāvi bija piemēroti dzīvošanai. Vēstures fakti liecina, ka Avotu ielā atradās brāļu Belio fotopiederumu veikals, Ķuzes konditoreja un maiznīca, Bergboma liķieru fabrika, piena veikals. Ielai bija savs kinoteātris – Orients. Līdz ar to Avotu iela rosīga ir bijusi vienmēr. Arī šobrīd Avotu ielā var atrast faktiski visu. To atzīst arī DB aptaujātie uzņēmēji un satiktie garāmgājēji.
Avotu ielas apkaimes iedzīvotāji ir gana aktīvi un cenšas šo vietu padarīt pievilcīgāku ar dažādām iniciatīvām. Aptuveni pirms sešiem gadiem tika izveidota domubiedru grupa Avotu apkaime. Viena no idejas autorēm un apkaimes patriote Irita Antoņeviča, kura ir arī šī rajona iedzimtā, ir pārliecināta, ka Avotu apkaimei ir priekšā liela attīstība, taču pēdējos gados jaunā «elpa» jūtama arvien vairāk, sākot ar redzamāko – apkaimes svētkiem, beidzot ar dažādu omulīgu krodziņu, konditoreju un apģērbu bodīšu rindu.
Visu rakstu Kā krāsains lupatu deķis lasiet piektdienas, 24.augusta laikrakstā Dienas Bizness!
#2/18
Bārs Ezītis miglā īsā laikā jau ir paspējis iekarot apkārtējos namos mītoši cilvēku sirdis.
#7/18
Uzņēmuma Imperial Lace komanda šuvusi tērpu pat Zviedrijas princesei Madlēnai.
#8/18
Uzņēmuma Imperial Lace komanda šuvusi tērpu pat Zviedrijas princesei Madlēnai.
#9/18
Uzņēmuma Imperial Lace komanda šuvusi tērpu pat Zviedrijas princesei Madlēnai.
#11/18
Divu namu ielokā iemājojusi vieta, kur nobaudīt čeburekus, kas pēc atsaucēm sociālajos tīklos, ir iecienīti.
#13/18
Krogs Trīs vīri laivā ir viens no senākajiem ielas iemītniekiem, kas palicis uzticīgs Avotu ielai.
#17/18
Veikalā iepērkas gan vietējie apkaimes iedzivotāji, gan tūristi un modes mākslinieki, norāda apavu un apģērbu veikala SIA Best brends pārdevēja Samanta Trifonova.