Šobrīd Latvijā reģistrēti 4056 bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumi, kas salīdzinot ar 2008.gadu, ir par 125 saimniecībām mazāk nekā gadu iepriekš.
Saimniecību skaits samazinās, ņemot vērā striktos Bioloģiskās lauksaimniecības atbalsta noteikumus – valdības noteikumi Nr. 282, jo saimniecības nespēj izpildīt valsts izvirzītos nosacījumus, kas neveicina bioloģiskās lauksaimniecības attīstību, norāda Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas izpilddirektore Mairita Blūma.
Pavisam 161 tūkstotis hektāru tiek apsaimniekots, izmantojot bioloģiskās lauksaimniecības metodes, kas veido ap 8.5% no visas lauksaimniecībā izmantojamās zemes, 14 tūkstoši hektāros uzsākts 2 gadu pārejas periods uz bioloģisko lauksaimniecību, liecina Zemkopības ministrijas dati uz šā gada jūniju.
No 4056 bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumiem, aptuveni 5% jeb 200-300 saimniecības nodarbojas tikai ar graudkopību, pārsvarā bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmumi nodarbojas ar vairākām lauksaimniecības nozarēm, piemēram, lopkopību un graudkopību.
2009.gadā reģistrēti 43 pārstrādes uzņēmumi, no kuriem 25 nodarbojās ar ražošanu un pārstrādi. Bioloģiskās produkcijas pārstrādē iesaistījušies tādi uzņēmumi, kā SIA Aloja Starkelsen, A/s Talsu piensaimnieks, A/s Trikātas Siers, SIA Lāči, un A/s Rīgas Dzirnavnieks.
Latvijas bioloģiski ražotos produktus un speciāli sertificētos atzīmē ar preču zīmi Latvijas ekoprodukts. Zīmi drīkst lietot tikai bioloģisku un sertificētu produktu marķēšanai. Bioloģiskās saimniecības kontrolē 2 sertifikācijas institūcijas: SO Vides kvalitāte un SIA Sertifikācijas un testēšanas centrs. Atbilstības sertifikātu izsniedz uz 1 gadu, tādēļ atkārto katru gadu no jauna. Bez tam arī Pārtikas un veterinārais dienests saimniecībās veic vispārējās pārbaudes.