«Šķēle vairs nav jaunais un dusmīgais, bet vīrs ar pusmūža pieredzi un arī izskatu,» vērtējot Tautas partijas līdera Andra Šķēles atgriešanos politikā, DB atzīst biznesa un sabiedrisko attiecību konsultants Mārcis Bendiks, kurš TP līderim deva padomus viņa pirmās un trešās valdības laikā.
Tieši no tā, vai un kā TP un LPP/LC spēs atrast kopsaucēju starp A. Šķēli un Aināru Šleseru, kurš asociējas ar jauna un enerģiska politiķa tēlu, lielā mērā būšot atkarīgs, vai abām partijām izdosies konsolidācija, lai kopīgā sarakstā startētu 10. Saeimas vēlēšanās. Abas partiju tēls balstās to līderos, kas sevi pozicionē vienā un tajā pašā nišā kā rīcības cilvēkus, tādēļ rodas jautājums, vai A. Šleseram un A. Šķēlem pietiktu vietas konsolidētā politiskajā spēkā. «Šķēle taisa lielo bildi, bet Šlesers dzen konkrētas vagas,» par to saka M. Bendiks.
Kā piemēru kādreizējais A. Šķēles padomnieks min rīcības plānu, ko TP piedāvājis premjeram – tajā esot bijušas «prasības domājot par valsti», kamēr LPP/LC piedāvājumā, kuru pirms Lieldienām iesniedza A. Šlesers, dominējušas konkrētas prasības par «otro skrejceļu Rīgas lidostā». Ja abi spēs viens otru šādi papildināt, sadarbība esot iespējama. Atšķirībā no A. Šķēles, A. Šlesers vēl nav pateicis, vai kandidēs Saeimas vēlēšanās un sola to paziņot LPP/LC kongresā 5. jūnijā.
«Es tam neticēšu, kamēr nebūs šī kopīgā saraksta,» pagaidām skeptisks par TP un LPP/LC konsolidāciju ir M. Bendiks. Tomēr racionāli analizējot abu partiju situāciju, esot daudz argumentu, kādēļ šādai konsolidācijai notikt. TP un LPP/LC starts vienā sarakstā, ja kampaņa tiks veiksmīgi vadīta, ļautu abām partijām vienai otru papildināt, kompensējot vājās vietas.
M. Bendiks atzīst, ka šobrīd «reitingi ir kritiski zemi», gan TP, gan LPP/LC. Par TP saskaņā ar Latvijas faktu aptauju martā bija gatavi balsot 2,7% vēlētāju, bet par LPP/LC 2,6%, kas šīm partijām katrai atsevišķi nenodrošinātu iekļūšanu Saeimā.
Vēlētāju aptauju sīkāka analīze rādot, ka vairumam TP vēlētāju otrā vēlēšanu izvēle būtu LPP/LC un tieši tāpat LPP/LC vēlētāju vairumam otrā izvēle būtu TP. Līdz ar to, nekonsolidējoties abas partijas riskētu ar to, ka konkurētu viena ar otru.
Piemēram, «TP ir neiespējami vāja Rīgā», kamēr A. Šlesers kā Rīgas vicemērs ir LPP/LC atpazīšanas zīme, turpretī TP tradicionāli spēcīgās pozīcijas Kurzemē un Zemgalē kompensētu LPP/LC vājumu šajos vēlēšanu apgabalos. LPP/LC ir labas pozīcijas Latgalē, kur TP izredzes ir neskaidras, savukārt LPP/LC nav ko likt pretī TP pilsētu mēriem Vidzemē. Līdz ar to «uzliekot TP oranžo un LPP/LC violeto krāsu uz kartes, tiktu nosegta visa Latvija», spriež M. Bendiks.