Šā gada pirmos piecus mēnešus banku sektors kopumā noslēdza ar peļņu 73,4 miljonu latu apmērā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotie dati.
Ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un sešas ārvalstu banku filiāles (tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 93.7%).
Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, ir auguši gan tīrie komisijas naudas ienākumi – par 33%, gan tīrie procentu ienākumi – par 10,3%, savukārt izdevumi uzkrājumiem nedrošiem parādiem samazinājušies par 15.8%.
Banku sektora likviditāte saglabājās augsta un likviditātes rādītājs maija beigās bija 59,4% (aprīļa beigās – 62%). Arī banku sektora kapitāla pietiekamības rādītājs saglabājās augstā līmenī un maija beigās sasniedza 17,3% (minimālā kapitāla prasība – 8%), savukārt 1. līmeņa pašu kapitāla rādītājs bija 15% (aprīļa beigās – attiecīgi 18.1% un 15%).
Kopš 2012. gada sākuma septiņas bankas palielinājušas kapitālu kopumā par 19 milj. latu.
Mēneša laikā banku piesaistīto noguldījumu atlikums samazinājies par 0,9% jeb 107,3 milj. latu, t.sk. rezidentu noguldījumu atlikums samazinājies par 0.5% jeb 26.5 milj. latu un nerezidentu noguldījumu atlikums – par 1,4% jeb 80,8 milj. latu, ko galvenokārt ietekmēja tas, ka maija datos vairs netiek iekļauta maksātnespējīgā AS "Latvijas Krājbanka", kurai līdz ar bankrota procedūras uzsākšanu 10. maijā tika anulēta licence kredītiestāžu darbībai.
AS "Latvijas Krājbanka" licences anulēšanai ietekme bija arī uz kredītportfeļa sarukumu. Maijā banku sektora kopējā kredītportfeļa apmērs saruka par 2,8%. Savukārt izslēdzot AS "Latvijas Krājbanka" licences anulēšanas ietekmi, kopējais kredītportfeļa apmērs maijā saruka vien par 0,2%.