Austrālijas iedzīvotāji iedzīti tādās bailēs no jaunā koronavīrusa "Covid-19", ka masveidā izpērk tualetes papīru. Mediji ziņo pat par nažu cīņām, lai iegūtu šo dārgumu.
Tā jau nodēvēta par, iespējams, dumjāko krīzi Austrālijas vēsturē.
Tas notiek, neraugoties uz varas iestāžu centieniem uzsvērt, ka valstī nav vērojams tualetes papīra trūkums, ņemot vērā, ka lielākā daļa no tā tiek ražota uz vietas, vēsta BBC.
Tomēr Sidnejā, valsts lielākajā pilsētā, lielveikalu plaukti tiek iztīrīti dažu minūšu laikā, liekot pat ieviest pirkšanas limitus.
Turklāt trešdien strīdā bijusi spiesta iesaistīties pat policija, jo cīņā par tualetes papīru pielietots nazis.
Vēl viens īpatnējs gadījums - valstī radiostacijās šobrīd iespējams laimēt tualetes papīru un šādiem konkursiem atsaucības netrūkst.
Situācija pēdējās stundās tik ļoti saasinājusies, ka tiek ziņots arī par tualetes papīra zagļiem.
Kas notiek un kāpēc cilvēki rīkojas šādi?
Tualetes papīra problēma nav raksturīga tikai Austrālijai - līdzīga situācija ir arī Singapūrā, Japānā un Honkongā.
Tā, piemēram, Honkongā pagājušajā mēnesī bruņoti laupītāji nozaga lielu daudzumu tualetes papīra. Mērens tualetes papīra drudzis sācies arī ASV.
Austrālijā šis neprāts sākās pēc tam, kad parādījās jauni saslimšanas gadījumi ar "Covid-19" un tika ziņots par pirmo vietējo nāves gadījumu.
Līdz trešdienai Austrālijā bija reģistrēts 41 "Covid-19" saslimšanas gadījums un viena cilvēka nāve.
Lielveikali "Coles" un "Woolworths" ziņo, ka tiem tualetes papīra krājumi ir pilnībā pietiekami, savukārt tualetes papīra ražotājs "Kleenex" paziņojis, ka tagad ražošanas līnijas tiek darbinātas 24 stundas diennaktī, lai apmierinātu pieprasījumu.
Patērētāju psiholoģijas eksperti komentē, ka šī uzvedība ir "acīmredzami iracionāla", un tas ir nepārprotams bara instinkts, kuru uzkurinājuši sociālie mediji un ziņas. Tā kā tualetes papīrs nav medikaments, kas varētu palīdzēt saslimšanas gadījumā, tā pirkšanas pamatā ir tikai bailes pazaudēt līdzšinējo dzīves komfortu.