Izejvielu tirgus kritums Kanberu mudina uz pretimnākšanu Holivudai; globālā cīņa par kinoindustrijas piesaisti ir piesātināta un dārga, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Sevišķi ražošanas kritums Ķīnā, ko izraisījusi globālā ekonomikas bremzēšanās, licis palētināties arī plašam derīgo izrakteņu spektram. Tā ir slikta ziņa ekonomikām ar ievērojamu kalnrūpniecības daļu, un viena no tādām ir Austrālija. Kompensācijai ekonomikas politikas plānotāji ķeras pie visām iespējamajām taktikām, un kārta ir pienākusi arī kultūrai jeb, konkrētāk sakot, filmu industrijai.
Mums lētāk un labāk
Vājākais Austrālijas dolārs un valdības atbalsts nodokļu atlaižu un citu subsīdiju formā vilina Holivudas producentus turp pārcelt savu dižpārdokļu filmēšanu, raksta Bloomberg. Ar tādu kases grāvēju kā Tors un Svešie jaunajiem projektiem uz Austrāliju jau pārcēlusies attiecīgi Marvel Studios un Twentieth Century Fox. Valdības pretimnākšana kompānijām naudā tiek lēsta 47 milj. AUD (31,11 milj. EUR), publicitātes pasākumā Kanberā teikusi Austrālijas ārlietu ministre Džūlija Bišopa.
«Lielo filmu ražošanas piesaiste būs nozīmīgs stimuls mūsu ekonomikai un industrijai un Austrālijas lielākai saķerei neskaitāmos veidos ar aizvien vairāk globalizēto pasauli,» citē aģentūra. Par valsts priekšrocībām ministre uzsvērusi izglītoto darbaspēku un aizvien stabilo ekonomiku un valūtu, kā arī dabu. Austrālijas ainavu sevišķā daudzveidība ir tās dabiskā priekšrocība filmu industrijas piesaistē, DB saka arī kino kritiķe un Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.
Paredzams, ka abi konkrētie projekti kopā Austrālijā radīs 3000 jaunu darbavietu gan tiešā, gan netiešā saistībā ar pašiem filmēšanas laukumiem. D. Rietuma uzskata, ka valstu sūrā sacensība par starptautiskās kinoindustrijas piesaisti iznākumā faktiski ir tieši tūrisma industrijas aktivitātes, jo tur nogulsnējas lielākā daļa no kosmopolītisko grāvēju radītāju līdzi vestā kapitāla.
Visu rakstu Austrālija rok kultūrā lasiet 23. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.