Bijušais pašvaldības SIA «Jelgavas autobusu parks» vadītājs Pēteris Salkazanovs, kas iepriekš atstādināts no amata saistībā ar kriminālprocesu, kļuvis par Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa (ZZS) padomnieku uzņēmējdarbības jautājumos, noskaidroja aģentūra LETA.
Salkazanovs no amata atstādināts 2015.gadā, jo pret viņu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 318.panta otrās daļas (likuma redakcijā līdz 2013.gada 1.aprīlim). Apsūdzētā persona, būdama valsts amatpersona, izdarīja tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, mantkārīgā nolūkā un ar šīm darbībām radīja smagas sekas. Salkazanovam toreiz piemērots drošības līdzeklis - noteiktas nodarbošanās aizliegums. Pašlaik pašvaldības uzņēmumu vada Gints Burks.
Tagad Salkazanovs ir pieņemts darbā pašvaldībā uz nepilnu darba laiku - 20 stundas nedēļā - par Rāviņa padomnieku uzņēmējdarbības jautājumos, aģentūrai LETA apstiprināja pašvaldības pārstāve Līga Klismeta. Konkurss jaunizveidotajam amatam netika rīkots, jo to neparedz normatīvie akti.
Padomniekam noteiktā darba alga ir 950 eiro pirms nodokļu nomaksas.
Salkazanova galvenie darba pienākumi ir konsultēt un piedalīties pašvaldības politikas izstrādē uzņēmējdarbības jautājumos, kā arī domes priekšsēdētāja uzdevumā pārstāvēt domes priekšsēdētāja viedokli uzņēmējdarbības jautājumos citās valsts institūcijās, darba grupās, konsultatīvajās padomēs un sanāksmēs.
Piemēram, šonedēļ, kad Rāviņš pārstāv Latvijas Pašvaldību savienību Eiropas Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa 33.plenārsēdē Strasbūrā, Salkazanovs forumā «Valsts atbalsta biznesu» stāstīja par pašvaldības iecerēm attīstīt rūpniecisko teritoriju Depo mikrorajonā, novēroja aģentūra LETA. Domes priekšsēdētāja padomnieks informēja arī, ka novembra sākumā Jelgavā tiks atklāta šokolādes fabrika.
Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka kriminālprocess pret Salkazanovu tika sākts pēc Valsts kontroles (VK) iesnieguma.
VK iepriekš secinājusi, ka SIA «Jelgavas autobusu parks» papildus sabiedriskā transporta pakalpojumiem sniedz autotransporta nomas pakalpojumus, bet par atsevišķu līgumu noformēšanu ir tērējusi no 8000 līdz 10 000 latu (11 300-14 200 eiro), tā nepamatoti izlietojot 55 000-95 000 latus (78 000 līdz 135 000 eiro). Šī pati kapitālsabiedrība arī nav piemērojusi paredzētās iepirkuma procedūras vai kārtību, iepērkot preces un pakalpojumus 6,21 miljona latu (8,83 miljonu eiro) vērtībā. Revīzija tika veikta par laika posmu no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim, bet dažos darījumos ir vērtēta Jelgavas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības efektivitāte un atbilstība normatīvo aktu prasībām arī pirms un pēc revidējamā laika posma.