No sašķirotiem atkritumiem ražo granulas, no kurām atkal var ražot iepakojumu.
«Savu darbu sākām ar vienu nelielu līniju un ražojām granulas. Pēc kāda laika sapratām, ka ir iemesls paplašināties. Sadarbībā ar JIC biznesa inkubatoru un Rīgas Tehniskās universitātes Polimēru materiālu institūtu izstrādājām jaunu produktu,» stāsta Margarita Sverčkova, SIA Green World mārketinga direktore.
Kopā ar universitāti tika iegūtas pareizās proporcijas, lai ražotu granulas, kas sastāv no trim plēvēm – agroplēves, smalkās plēves un biezās plēves. Sākumā SIA Green World spēja ražot granulas tikai no biezās krāsainās plēves jeb LDPE, turklāt ražošanas apjoms bija aptuveni 40 tonnas mēnesī. Pēc ražotnes modernizācijas, kas prasījusi investīcijas aptuveni miljons eiro apmērā, uzņēmums palielinājis ražošanas jaudas līdz 240-300 tonnām mēnesī.
SIA Green World sāpīgs jautājums ir izejvielas, jo, lai katru mēnesi saražotu ap 300 tonnu granulu, nepieciešams ap 500 tonnu izejvielu. Latvijā teorētiski ir daudz atkritumu, ko varētu pārstrādāt, bet ir problēmas ar to savākšanu un šķirošanu, kā rezultātā izejvielas jāpērk ārzemēs.
Arī lai nodrošinātu SIA Nordic Plast rūpnīcas, kas arī ražo LDPE granulas, jaudu, ar Latvijā iepirktajām izejvielām vien nepietiek, tāpēc trūkstošo iepērk Lietuvā un Igaunijā, atzīst Diāna Baranovska, SIA Nordic Plast tirdzniecības speciāliste. Taču par izejvielu trūkumu var sūdzēties mazāk nekā agrāk, jo šobrīd Ķīna neiepērk izejvielas no Eiropas – tādi periodi ir ik pa laikam.
#1/8
SIA Green World no sašķirotiem atkritumiem ražo granulas, no kurām var ražot iepakojumu, piemēram, atkritumu maisus.
#2/8
Jaunās mazgāšanas un ekstrūzijas līnijas ļauj pārstrādāt salīdzinoši netīru plēvi.
#3/8
SIA Green World granulas pārdod uzņēmumiem, kas no tām ražo plēvi, atkritumu maisiņus u.c.
#4/8
Lai SIA Green World katru mēnesi saražotu ap 300 tonnu granulu, nepieciešams ap 500 tonnu izejvielas. Latvijā teorētiski ir daudz atkritumu, ko varētu pārstrādāt, bet ir problēmas ar to savākšanu un šķirošanu, tāpēc uzņēmums izejvielas pērk ārzemēs.
#5/8
Ražotnes modernizācija prasījusi investīcijas aptuveni miljons eiro apmērā.
#6/8
«Sadarbībā ar JIC biznesa inkubatoru un Rīgas Tehniskās universitātes Polimēru materiālu institūtu izstrādājām jaunu produktu – granulas, kas sastāv no trim plēvēm – agroplēves, smalkās plēves un biezās plēves,» stāsta Margarita Sverčkova, SIA Green World mārketinga direktore.
#7/8
Pārdošanas apjomi ir svārstīgi, un vēl ir grūti pateikt, kur aizceļo lielākā daļa Latvijā ražoto granulu, jo jaunā līnija strādā tikai kopš marta. Taču lielāka interese esot Vācijā, Itālijā un Lietuvā.