Atklāta jauna komēta, kas nākamā gada novembrī Zemei pietuvosies tik tuvu, ka būs vērojama ar neapbruņotu aci, turklāt, ja piepildīsies zinātnieku prognozes, tā būs spožāka par pilnmēnesi, līdz šim novērotajām komētām un būs iespaidīgāka arī par 2013. gada martā gaidāmo Pan-STARRS komētu, vēsta Astronomy Now.
2013. gada 28. novembrī komēta, kas nodēvēta par C/2012 S1 (ISON), atradīsies mazāk nekā divu miljonu kilometru attālumā no Saules. Komētu varēs aplūkot ar neapbruņotu aci no 2013. gada novembra līdz 2014. gada janvāra vidum, savukārt ar binokli komēta būs novērojama, sākot no nākamā gada vasaras beigām. Patlaban astes zvaigzne atrodas Vēža zvaigznāja ziemeļaustrumos, un šobrīd tā nav vērojama ar neapbruņotu aci vai mazāk spēcīgu teleskopu.
Komēta ne vien atradīsies tuvu Zemei, bet, ja piepildīsies zinātnieku prognozēs, būs arī daudz spožāka par pilnmēnesi – zinātnieki lēš, ka ISON zvaigžņlielums būs -16. Salīdzinājumam – pilnmēness zvaigžņlielums ir -12,74. Astronomy Now gan norāda, ka dažkārt zinātnieku prognozes ir iespaidīgākas nekā reālais zvaigžņlielums. Piemēram, 1973. gadā lielu ažiotāžu izraisīja Kohouteka komēta, kas nepiepildīja zinātnieku prognozes.
«Pat, ja C/2012 S1 gaida tāds pats liktenis kā Kohouteka komētu, tās pietuvošanās Zemei, ļoti iespējams, būs spilgtākā komēta, kas novērojama cilvēka dzīves laikā,» raksta Astronomy Now.
Ja prognozes par C/2012 S1 piepildīsies, tad šī astes zvaigzne spožuma ziņā pārspēs Heila-Bopa komētu, kas bija novērojama 1997. gadā, un paredzams, kā arī 2013. gada martā gaidāmo C/2011 L4 Pan-STARRS komētu.
C/2012 S1 21. septembrī Krievijas Starptautiskā zinātniskā optiskā tīkla (ISON) projekta ietvaros atklāja Krievijas zinātnieki Vitālijs Ņevskis un Artjoms Novičonoks.