Eiropas lidaparātu būves un aizsardzības uzņēmumu BAE Systems, kas pieder Lielbritānijai, un EADS, kas pieder Francijai un Vācijai, apvienošanās atcelta, nespējot vienoties politiskā līmenī, vēsta pasaules mediji.
Pirms tam trīs valstu – Lielbritānijas, Francijas un Vācijas – valdības veica ilgas diskusijas, taču auglīgs rezultāts tā arī netika atrasts. Lielbritānija vēlējās panākt par pārējo valstu ietekmes ierobežošanu apvienotajā uzņēmumā, lai saglabātu BAE ciešās darba attiecības ar ASV Pentagonu, raksta BBC.
Kā EADS, tā BAE Systems vadība pauda nožēlu, ka vienošanos apvienoties nav izdevies panākt. «Žēl, ka mums neizdevās vienoties, tomēr esmu priecīgs, ka mēs vismaz centāmies,» norāda EADS vadītājs Toms Enerss (Tom Enders).
Francijai un Vācijai izvirzītie noteikumi paredzēja, ka pēc darījuma katrai no abām valstīm nepiederētu vairāk par 9% no apvienotā uzņēmuma, tāpat arī Vācijas un Francijas pārstāvji nevarētu iekļūt uzņēmuma valdē.
Savukārt ASV valdība bija nobažījusies par apvienošanos, jo BAE jau pašreiz veic pētījumus un attīstības projektus ASV militārajiem spēkiem.
Pēc paziņojuma, ka abas kompānijas tomēr neapvienosies, BAE akcijas cenas samazinājās par 2%, savukārt EADS akcijas cena pieauga par 3%.
Tomēr nozares analītiķi neizslēdz iespēju, ka pēc pāris mēnešiem sarunas par apvienošanos varētu turpināties.
Ja EADS un BAE apvienošanās tomēr notiktu, šī kompānija būtu tikpat liela kā, piemēram, Boeing ASV. Tāpat tika prognozēts, ka darījums palīdzētu BAE, jo pašreiz kompāniju negatīvi ietekmē tas, ka gan ASV, gan Lielbritānijā tiek samazināti aizsardzībai paredzētie izdevumi. Abas minētās valstis ir BAE lielākie klienti.